Forum


Powrót szacunkowa wartośc zamówienia

A.

Anna .....

30

Witam,
Wykonawca w trakcie postępowania - badania ofert (tj. po otwarciu ofert), żąda odpowiedzi od zamawiającego na temat wyliczenia szacunkowej wartości zamówienia (postępowania), na które złożył ofertę. Czy zamawiający w trakcie postępowania czy w dniu ogłoszenia o wyborze najkorzystniejszej oferty powinien udzielić odpowiedzi czy w ogóle pozostawia pismo bez odpowiedzi???
Witam, Wykonawca w trakcie postępowania - badania ofert (tj. po otwarciu ofert), żąda odpowiedzi od zamawiającego na temat wyliczenia szacunkowej wartości zamówienia (postępowania), na które złożył ofertę. Czy zamawiający w trakcie postępowania czy w dniu ogłoszenia o wyborze najkorzystniejszej oferty powinien udzielić odpowiedzi czy w ogóle pozostawia pismo bez odpowiedzi???
1
2018-04-09 12:03 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Podczas prowadzenia postępowania nie polemizujemy z Wykonawcami. Mogą żądać wglądu do ofert, protokołu do dnia otwarcia ofert - po otwarciu, informacja o wartości szacunkowej może być wpisana (jeżeli Zamawiający nie zrobił tego wcześniej). W protokole jest też miejsce na wpisanie na podstawie "czego" szacowaliśmy - najczęściej opisujemy 1 - 2 zdaniami.
Wobec tego, można taki początek protokołu przesłać - skoro aż żąda. Pytanie: co się wydarzyło, że po otwarciu ofert tak się rozgorączkował Wykonawca. Jest badanie rażąco niskiej ceny? Ceny ofert wskazują na inny tryb postępowania niż przeprowadzona procedura? To RB czy U albo D?
Podczas prowadzenia postępowania nie polemizujemy z Wykonawcami. Mogą żądać wglądu do ofert, protokołu do dnia otwarcia ofert - po otwarciu, informacja o wartości szacunkowej może być wpisana (jeżeli Zamawiający nie zrobił tego wcześniej). W protokole jest też miejsce na wpisanie na podstawie "czego" szacowaliśmy - najczęściej opisujemy 1 - 2 zdaniami. Wobec tego, można taki początek protokołu przesłać - skoro aż żąda. Pytanie: co się wydarzyło, że po otwarciu ofert tak się rozgorączkował Wykonawca. Jest badanie rażąco niskiej ceny? Ceny ofert wskazują na inny tryb postępowania niż przeprowadzona procedura? To RB czy U albo D?
1
2018-04-09 13:01 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy