Forum

Powrót Wykluczenie wykonawcy art. 24.5 pkt 4

R.

Robert .....

7

Szanowni,
Z uwagi na możliwość wykluczenia wykonawcy na mocy art. 24.5 pkt 4, proszę o poradę.
PN, pow. progów, kilku oferentów, przesłanki fakultatywne odpowiednio opisane w SIWZ.
Od jednego wykonawcy nr 2, ( 2 miejsce pod względem oceny ofert), otrzymałem informację o wykonawcy nr 1, (1 miejsce pod względem oceny ofert), który to w innym zamówieniu publicznym rozwiązał umowę z winy tego wykonawcy ( tj. Zamawiający z nim rozwiązał umowę), załączając pismo zamawiającego o rozwiązaniu umowy z tym wykonawcą.
Czy na tej podstawie, mogę wykluczyć tego wykonawcę na mocy art. o którym mowa w tytule? czy muszę posiadać inne dowodowe?
Szanowni, Z uwagi na możliwość wykluczenia wykonawcy na mocy art. 24.5 pkt 4, proszę o poradę. PN, pow. progów, kilku oferentów, przesłanki fakultatywne odpowiednio opisane w SIWZ. Od jednego wykonawcy nr 2, ( 2 miejsce pod względem oceny ofert), otrzymałem informację o wykonawcy nr 1, (1 miejsce pod względem oceny ofert), który to w innym zamówieniu publicznym rozwiązał umowę z winy tego wykonawcy ( tj. Zamawiający z nim rozwiązał umowę), załączając pismo zamawiającego o rozwiązaniu umowy z tym wykonawcą. Czy na tej podstawie, mogę wykluczyć tego wykonawcę na mocy art. o którym mowa w tytule? czy muszę posiadać inne dowodowe?
0
2019-02-16 01:35 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Wezwałabym najpierw Wykonawcę do wyjaśnienia sytuacji, zwłaszcza dokumentów (JEDZ, również dodatkowe oświadczenie jeżeli było wymagane). Musimy pamiętać o art. 24 ust 8 , czyli self-cleaning.
Wezwałabym najpierw Wykonawcę do wyjaśnienia sytuacji, zwłaszcza dokumentów (JEDZ, również dodatkowe oświadczenie jeżeli było wymagane). Musimy pamiętać o art. 24 ust 8 , czyli self-cleaning.
0
2019-02-18 08:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy