Forum


Powrót ,,Wolna ręka" w ramach wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków

H.

Hubert .....

24

Dzień dobry.
Czy ktoś z Państwa przeprowadzał zamówienie ,,z wolnej ręki" zgodnie z rozdziałem 6.5 pkt 7) lit. d) lub lit. e) wytycznych w zakresie kwalifikowalności, tj.:
d) w przypadku zamówień, do których ma zastosowanie zasada konkurencyjności, ze względu na pilną potrzebę (konieczność) udzielenia zamówienia niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych w sekcji 6.5.2 pkt 10;
e) w przypadku zamówień, do których ma zastosowanie zasada konkurencyjności, ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć (np. klęski żywiołowe, katastrofy, awarie), wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia i nie można zachować terminów określonych w sekcji 6.5.2 pkt 10.

Chodzi mi konkretnie o przygotowanie i przeprowadzenie procedury, ponieważ z tego co widzę poza wymogiem, aby przesłanki były udokumentowane pisemnie, w wytycznych nie została ona szczegółowo opisana.
Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa przeprowadzał zamówienie ,,z wolnej ręki" zgodnie z rozdziałem 6.5 pkt 7) lit. d) lub lit. e) wytycznych w zakresie kwalifikowalności, tj.: d) w przypadku zamówień, do których ma zastosowanie zasada konkurencyjności, ze względu na pilną potrzebę (konieczność) udzielenia zamówienia niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych w sekcji 6.5.2 pkt 10; e) w przypadku zamówień, do których ma zastosowanie zasada konkurencyjności, ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć (np. klęski żywiołowe, katastrofy, awarie), wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia i nie można zachować terminów określonych w sekcji 6.5.2 pkt 10. Chodzi mi konkretnie o przygotowanie i przeprowadzenie procedury, ponieważ z tego co widzę poza wymogiem, aby przesłanki były udokumentowane pisemnie, w wytycznych nie została ona szczegółowo opisana.
0
2020-11-13 09:36 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy