Forum


Powrót Ogłoszenie o wykonaniu umowy - jak wypełnić

H.

Hubert .....

25

Witam. Proszę o pomoc.
Zamawiający musi przygotować ogłoszenie o wykonaniu umowy, którem przedmiotem była dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej.
Rozumiem, że w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...) oraz w pozycji ,,łączna wartość wynagrodzenia (...) należy wskazać wartości brutto ?. I analogicznie podaje wartość brutto, jeśli chodzi o pozycje ,,wartość zmiany umowy" ?

Jaką wartość w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...)" powinienem wskazać, jeżeli umowa nie miała sztywnej kwoty, tzn. wykonawca w formularzu ofertowym zgodnie z tabelą miał podać cenę jednostkową w PLN/kWh (na podstawie ceny energii elektrycznej z giełdy energii), pomnożyć ją przez ilość kWh, dodać do niej podatek VAT i wyliczyć cenę brutto oferty, która to cena służyła dla porównania ofert. W formularzu również wykonawca wskazywał stały wskaźnik (różnicę) ceny jednostkowej w zł/kWh, który był stosowany dla rozliczeń umowy w kolejnych miesiącach trwa umowy. Czyli cena była ruchoma.
W związku z powyższym, czy postąpię prawidłowo, jeśli w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...) wskażę cenę brutto oferty (czyli tą która służyła jedynie porównaniu ofert z FO) ?

I ostatnie pytanie: zamawiający w oparciu o ustawę o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej (...) dokonał zmiany umowy. W podstawie prawnej mam zamknięty katalog zmian umowy w oparciu o art. 455 PZP, nie ma możliwości wskazania innej podstawy - Jak postąpić w tej sytuacji ? Da się to jakoś ominąć, czy opisać w informacjach dodatkowych ?
Witam. Proszę o pomoc. Zamawiający musi przygotować ogłoszenie o wykonaniu umowy, którem przedmiotem była dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej. Rozumiem, że w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...) oraz w pozycji ,,łączna wartość wynagrodzenia (...) należy wskazać wartości brutto ?. I analogicznie podaje wartość brutto, jeśli chodzi o pozycje ,,wartość zmiany umowy" ? Jaką wartość w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...)" powinienem wskazać, jeżeli umowa nie miała sztywnej kwoty, tzn. wykonawca w formularzu ofertowym zgodnie z tabelą miał podać cenę jednostkową w PLN/kWh (na podstawie ceny energii elektrycznej z giełdy energii), pomnożyć ją przez ilość kWh, dodać do niej podatek VAT i wyliczyć cenę brutto oferty, która to cena służyła dla porównania ofert. W formularzu również wykonawca wskazywał stały wskaźnik (różnicę) ceny jednostkowej w zł/kWh, który był stosowany dla rozliczeń umowy w kolejnych miesiącach trwa umowy. Czyli cena była ruchoma. W związku z powyższym, czy postąpię prawidłowo, jeśli w pozycji ,,wartość umowy - cena całkowita (...) wskażę cenę brutto oferty (czyli tą która służyła jedynie porównaniu ofert z FO) ? I ostatnie pytanie: zamawiający w oparciu o ustawę o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej (...) dokonał zmiany umowy. W podstawie prawnej mam zamknięty katalog zmian umowy w oparciu o art. 455 PZP, nie ma możliwości wskazania innej podstawy - Jak postąpić w tej sytuacji ? Da się to jakoś ominąć, czy opisać w informacjach dodatkowych ?
0
2023-07-05 12:23 0

M.

Magdalena .....

64

1. Tak podajemy kwotę brutto.
2. Skoro umowa jest już zakończona to wpisałabym jej realną wartość tzn. Tyle ile w trakcie umowy zapłaciliście. Jeśli nie jest to możliwe wtedy wpisałabym kwotę z oferty.
1. Tak podajemy kwotę brutto. 2. Skoro umowa jest już zakończona to wpisałabym jej realną wartość tzn. Tyle ile w trakcie umowy zapłaciliście. Jeśli nie jest to możliwe wtedy wpisałabym kwotę z oferty.
0
2023-07-05 12:33 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy