Forum


Powrót Dodatkowe koszty - opakowania - przetarg żywienie

S.

Sylwia .....

2

Dzień dobry.
Przetarg unijny zawarta umowa w 2023 roku. - Żywienie pacjentów - dostawy posiłków.
Proszę o interpretację : Wykonawca zwrócił sie do Zamawiającego z pismem o zwiększenie wartości umowy o dodatkowe koszty związane z opakowaniami - aneks do obowiązującej juz umowy.
W szpitalu, ze względów sanitarnych i epidemiologicznych, serwuje się pacjentom posiłki na jednorazowych talerzach, wraz z jednorazowymi kubkami( deserki )
Czy taka praktyka może być uznana za wprowadzanie na rynek produktów w opakowaniach, czy też stanowi to jedynie użytkowanie wewnętrzne? W publicznej placówce zdrowia nie jest możliwe pobieranie opłat za udostępnione w ten sposób jednorazowe opakowania. Zastanawiamy się, w jaki sposób należy rozliczyć te opakowania.
Co Państwo na to jak ma się to do ustawy SUP w sprawie - opakowań jednorazowych 01.01.2024 muszą uiścić opłatę konsumencką w wysokości: kubki na napoje, w tym ich pokrywki i wieczka – 0,20 zł netto za każdą sztukę pojemniki na żywność – 0,25 zł netto za każdą sztukę.
Dzień dobry. Przetarg unijny zawarta umowa w 2023 roku. - Żywienie pacjentów - dostawy posiłków. Proszę o interpretację : Wykonawca zwrócił sie do Zamawiającego z pismem o zwiększenie wartości umowy o dodatkowe koszty związane z opakowaniami - aneks do obowiązującej juz umowy. W szpitalu, ze względów sanitarnych i epidemiologicznych, serwuje się pacjentom posiłki na jednorazowych talerzach, wraz z jednorazowymi kubkami( deserki ) Czy taka praktyka może być uznana za wprowadzanie na rynek produktów w opakowaniach, czy też stanowi to jedynie użytkowanie wewnętrzne? W publicznej placówce zdrowia nie jest możliwe pobieranie opłat za udostępnione w ten sposób jednorazowe opakowania. Zastanawiamy się, w jaki sposób należy rozliczyć te opakowania. Co Państwo na to jak ma się to do ustawy SUP w sprawie - opakowań jednorazowych 01.01.2024 muszą uiścić opłatę konsumencką w wysokości: kubki na napoje, w tym ich pokrywki i wieczka – 0,20 zł netto za każdą sztukę pojemniki na żywność – 0,25 zł netto za każdą sztukę.
0
2024-02-28 13:29 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1578

Na jakiej podstawie prawnej wykonawca chce wprowadzić aneks? Czy wasze zapisy zawierają takie postanowienia na które można być zrobić ten aneks? Może Wykonawca chce dokonać waloryzacji? nie znam umowy wiec nie widzę zapisów także waloryzacyjnych. Nie wiem kiedy wykonawca składał ofertę ale może już wiedział o obowiązkach wynikających z nowej ustawy? to też jest istotne, bo jesli tak to powinien uwzględnić te koszty w cenie oferty.
Na jakiej podstawie prawnej wykonawca chce wprowadzić aneks? Czy wasze zapisy zawierają takie postanowienia na które można być zrobić ten aneks? Może Wykonawca chce dokonać waloryzacji? nie znam umowy wiec nie widzę zapisów także waloryzacyjnych. Nie wiem kiedy wykonawca składał ofertę ale może już wiedział o obowiązkach wynikających z nowej ustawy? to też jest istotne, bo jesli tak to powinien uwzględnić te koszty w cenie oferty.
0
2024-02-28 13:42 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy