Forum


Powrót Wniosek klienta a żądanie zgody na przetwarzanie danych osobowych

M.

Marcin .....

Fachowiec 117

Czy w sytuacji, gdy do urzędu wpłynie wniosek/skarga klienta, należy go wezwać do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych po wejściu w życie RODO?
Czy w sytuacji, gdy do urzędu wpłynie wniosek/skarga klienta, należy go wezwać do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych po wejściu w życie RODO?
1
2018-02-23 12:47 0

Anna Żmijewska

Ekspert

Czy chodzi Panu o przetwarzanie danych przez urząd?
Podstawą wówczas będzie art. 6 ust. 1 pkt c) lub e) RODO.
Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest niezbędne tylko w sytuacji braku innej podstawy.

Czy chodzi Panu o przetwarzanie danych przez urząd? Podstawą wówczas będzie art. 6 ust. 1 pkt c) lub e) RODO. Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest niezbędne tylko w sytuacji braku innej podstawy.
0
2018-02-26 09:11 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy