Forum


Powrót PRAWO OPCJI art. 441.

M.

Malwina .....

10

W ogłoszeniu lub dokumentach zamówienia należy określić rodzaj i maksymalną wartość opcji.
Pytanie: jak należy określić maksymalną wartość opcji? czy należ wpisać "nie więcej niż ... zł" czy opisać procentowo? a może jeszcze inaczej należy rozumieć wartość opcji?
W ogłoszeniu lub dokumentach zamówienia należy określić rodzaj i maksymalną wartość opcji. Pytanie: jak należy określić maksymalną wartość opcji? czy należ wpisać "nie więcej niż ... zł" czy opisać procentowo? a może jeszcze inaczej należy rozumieć wartość opcji?
0
2021-02-10 13:50 0

A.

Aneta .....

Fachowiec 115

Nie wiem co Pani zamawia - zależy to od zdefiniowanego zamówienia - dostawy usługi .
Zamawiający przewidując prawo opcji, jest więc zobowiązany do określenia maksymalnego poziomu zamówienia wskazując, iż pewien zakres tego zamówienia, z góry przewidziany i określony, będzie przez niego realizowany jedynie w określonych sytuacjach. A zatem instytucja prawa opcji zakłada, że zamawiający każdorazowo określa minimalny poziom zamówienia, który zostanie na pewno zrealizowany, co pozwala wykonawcom na rzetelne i właściwe dokonanie wyceny oferty, wskazując jednocześnie dodatkowy zakres, którego realizacja jest uzależniona od wskazanych w kontrakcie okoliczności i stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać.

wiecej na https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/przygotowanie,-wszczecie-i-przebieg-postepowania-o-udzielenie-zamowienia-publicznego/prawo-opcji-w-ustawie-prawo-zamowien-publicznych
Nie wiem co Pani zamawia - zależy to od zdefiniowanego zamówienia - dostawy usługi . Zamawiający przewidując prawo opcji, jest więc zobowiązany do określenia maksymalnego poziomu zamówienia wskazując, iż pewien zakres tego zamówienia, z góry przewidziany i określony, będzie przez niego realizowany jedynie w określonych sytuacjach. A zatem instytucja prawa opcji zakłada, że zamawiający każdorazowo określa minimalny poziom zamówienia, który zostanie na pewno zrealizowany, co pozwala wykonawcom na rzetelne i właściwe dokonanie wyceny oferty, wskazując jednocześnie dodatkowy zakres, którego realizacja jest uzależniona od wskazanych w kontrakcie okoliczności i stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. wiecej na https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/przygotowanie,-wszczecie-i-przebieg-postepowania-o-udzielenie-zamowienia-publicznego/prawo-opcji-w-ustawie-prawo-zamowien-publicznych
0
2021-02-10 17:47 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy