Forum


Powrót Podmiotowe środki dowodowe Ukraina a podmiot trzeci

N.

Natalia .....

3

W postępowaniu krajowym stosuję zapis, że wykluczam Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie ustawy sankcyjnej ws. Ukrainy.
Żądam jako podmiotowego środka dowodowego oświadczenia własnego Wykonawcy (zgodnie z sugestią UZP w pytaniach i odp).
Teraz zastanawiam się jak ma się do tego zapis z rozporządzenia ws. podmiotowych środków dowodowych i przedkładania dokumentów przez podmioty trzecie.
Czy wskazać oprócz KRS/CEiDG także w zakresie oświadczenia własnego Wykonawcy (podmiotu trzeciego) ?

Chodzi mi o ten zapis:
"Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w par. 2 ust. 1 pkt 6 dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania"
W postępowaniu krajowym stosuję zapis, że wykluczam Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie ustawy sankcyjnej ws. Ukrainy. Żądam jako podmiotowego środka dowodowego oświadczenia własnego Wykonawcy (zgodnie z sugestią UZP w pytaniach i odp). Teraz zastanawiam się jak ma się do tego zapis z rozporządzenia ws. podmiotowych środków dowodowych i przedkładania dokumentów przez podmioty trzecie. Czy wskazać oprócz KRS/CEiDG także w zakresie oświadczenia własnego Wykonawcy (podmiotu trzeciego) ? Chodzi mi o ten zapis: "Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w par. 2 ust. 1 pkt 6 dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania"
0
2022-05-24 09:47 0

K.

Katarzyna .....

Fachowiec 1842

my to wpisalismy do oswiadczenia ze 125, które sklada zarówno Wykonawca jak i podmiot trzecie, nie żądamy na to podmiotowych srodków dowodowych, zostajemy przy oswiadczeniu (ustawa przeciez na to zezwala, poniżej progów oczywiście)
my to wpisalismy do oswiadczenia ze 125, które sklada zarówno Wykonawca jak i podmiot trzecie, nie żądamy na to podmiotowych srodków dowodowych, zostajemy przy oswiadczeniu (ustawa przeciez na to zezwala, poniżej progów oczywiście)
0
2022-05-24 09:58 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy