Forum


Powrót Odrzucić w informacji o wyborze?

M.

Magda .....

7

Proszę o podpowiedź,
Pytanie nr 1: Najtańsza oferta - Firma X została dopuszczona na podstawie zgody na zadane pytanie - prosimy o dopuszczenie podkładu o wymiarach 40x70 cm. (Dopuszczenie dotyczyło PODKŁADU) a oferta zawiera ręcznik. (zaoferowany ręcznik przeznaczony jest do osuszania skóry chorego. My w opisie mamy PODKŁAD - przeznaczony do ochrony pościeli. Czy Zamawiający wzywa jeszcze do wyjaśnień? Czy od razu odrzucam na niezgodną z opisem - Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia ? i badam kolejną ofertę?
2. INNA Omyłka rachunkowa - Wykonawca, który i tak nie wygrywa -informuję go o poprawieniu - (tylko czy mogę uznac to za omyłkę? było 1900 jest 19 000? Wartość całkowita ulega zmianie.
3. INNA Omyłka rachunkowa w 7 pozycjach u Wykonawcy, który i tak nie wygrywa - informuje go o poprawieniu? Czy odrzucam? Wartość całkowita ulega zmianie - z tego co mówili na szkoleniach w momencie jesli wartość zadania zmienia się -to nie jest to uznane jako omyłka rachunkowa (i tak nie wygra). Proszę o Wasze rady - Czy ktoś mierzył się z podobnym problemem?

Zapoznałam się z żywym komentarzem PZP i jak dobrze rozumiem w przypadku innej omyłki rachunkowej potrzebna jest - Zgoda wykonawcy na poprawienie omyłki.
W związku z tym, że omyłka, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, nie cechuje się oczywistością, zamawiający nie może jej poprawić bez uzyskania zgody wykonawcy. Art. 223 ust. 2 pkt 3, zamawiający wyznacza wykonawcy odpowiedni termin na wyrażenie zgody na poprawienie w ofercie omyłki lub zakwestionowanie jej poprawienia. Brak odpowiedzi w wyznaczonym terminie uznaje się za wyrażenie zgody na poprawienie omyłki.
Proszę o podpowiedź, Pytanie nr 1: Najtańsza oferta - Firma X została dopuszczona na podstawie zgody na zadane pytanie - prosimy o dopuszczenie podkładu o wymiarach 40x70 cm. (Dopuszczenie dotyczyło PODKŁADU) a oferta zawiera ręcznik. (zaoferowany ręcznik przeznaczony jest do osuszania skóry chorego. My w opisie mamy PODKŁAD - przeznaczony do ochrony pościeli. Czy Zamawiający wzywa jeszcze do wyjaśnień? Czy od razu odrzucam na niezgodną z opisem - Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia ? i badam kolejną ofertę? 2. INNA Omyłka rachunkowa - Wykonawca, który i tak nie wygrywa -informuję go o poprawieniu - (tylko czy mogę uznac to za omyłkę? było 1900 jest 19 000? Wartość całkowita ulega zmianie. 3. INNA Omyłka rachunkowa w 7 pozycjach u Wykonawcy, który i tak nie wygrywa - informuje go o poprawieniu? Czy odrzucam? Wartość całkowita ulega zmianie - z tego co mówili na szkoleniach w momencie jesli wartość zadania zmienia się -to nie jest to uznane jako omyłka rachunkowa (i tak nie wygra). Proszę o Wasze rady - Czy ktoś mierzył się z podobnym problemem? Zapoznałam się z żywym komentarzem PZP i jak dobrze rozumiem w przypadku innej omyłki rachunkowej potrzebna jest - Zgoda wykonawcy na poprawienie omyłki. W związku z tym, że omyłka, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, nie cechuje się oczywistością, zamawiający nie może jej poprawić bez uzyskania zgody wykonawcy. Art. 223 ust. 2 pkt 3, zamawiający wyznacza wykonawcy odpowiedni termin na wyrażenie zgody na poprawienie w ofercie omyłki lub zakwestionowanie jej poprawienia. Brak odpowiedzi w wyznaczonym terminie uznaje się za wyrażenie zgody na poprawienie omyłki.
0
2022-07-18 18:39 0

T.

Tomasz .....

Fachowiec 847

Ad 1. się nie wypowiadam - za mało wiedzy (czy ręcznik to podkład? moim zdaniem nie ale na Twoim miejscu nie ufałbym moim poglądom w tym temacie)
ad 2. Nie ma czegoś takiego jak inna omyłka rachunkowa. Albo oczywista omyłka rachunkowa - która musisz poprawić i robisz to a następnie informujesz o poprawie wykonawcę (i nie ma on nic do gadania) albo inna omyłka polegająca na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia - i na dokonanie takich poprawek musisz mieć zgodę wykonawcy. Oczywista omyłka rachunkowa musi być oczywista. Na jakiej podstawie twierdzisz, że ma być 19000 a nie 1900?
ad. 3: jak wyżej. Jeżeli pomyłka jest oczywista musisz ją poprawić. Nie ma znaczenia, na którym miejscu jest oferta - to robisz od razu. Kwestią do przedyskutowania jest poprawianie omyłek w ofertach podlegających odrzuceniu.

EDIT: w przypadku poprawiania oczywistych omyłek rachunkowych kwestia ew. zmiany wartości oferty nie może stanowić przyczynki do odstąpienia od dokonania poprawy. Inaczej ma się sprawa w przypadku innych omyłek.
Ad 1. się nie wypowiadam - za mało wiedzy (czy ręcznik to podkład? moim zdaniem nie ale na Twoim miejscu nie ufałbym moim poglądom w tym temacie) ad 2. Nie ma czegoś takiego jak inna omyłka rachunkowa. Albo oczywista omyłka rachunkowa - która musisz poprawić i robisz to a następnie informujesz o poprawie wykonawcę (i nie ma on nic do gadania) albo inna omyłka polegająca na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia - i na dokonanie takich poprawek musisz mieć zgodę wykonawcy. Oczywista omyłka rachunkowa musi być oczywista. Na jakiej podstawie twierdzisz, że ma być 19000 a nie 1900? ad. 3: jak wyżej. Jeżeli pomyłka jest oczywista musisz ją poprawić. Nie ma znaczenia, na którym miejscu jest oferta - to robisz od razu. Kwestią do przedyskutowania jest poprawianie omyłek w ofertach podlegających odrzuceniu. EDIT: w przypadku poprawiania oczywistych omyłek rachunkowych kwestia ew. zmiany wartości oferty nie może stanowić przyczynki do odstąpienia od dokonania poprawy. Inaczej ma się sprawa w przypadku innych omyłek.
0
2022-07-19 07:35 2
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy