Forum


Powrót Wolna ręka na podstawie art. 305 pkt 2 - jakie czynności Zamawiającego?

K.

Kinga .....

42

Na jedną część postępowania nie złożono żadnej oferty, stąd możliwość wolnej ręki art. 305 pkt 2. I co teraz? jakie czynności po kolei ma wykonać Zamawiający?
1. unieważnienie tej części
2. decyzja o wolnej ręce i ? Wysyłamy zaproszenie do jednego Wykonawcy i z nim negocjujemy? Tak?
3. co w związku z tą wolną ręką? Jakie czynności? Czy:

1) zakładamy postępowanie na E- zamówieniach
2) wysyłamy i publikujemy ogłoszenie o zamówieniu na e Zamówieniach
2) NIE WYSYŁAMY żadnej informacji do prezesa UZP o złożonej ofercie
3) NIE dajemy NIC na stronę internetową zamawiającego?
4) zapraszamy do negocjacji jednego wykonawcę i negocjujemy
5) podpisujemy umowę
6) na E-zamówieniach zamieszczamy ogłoszenie o wyniku po podpisaniu umowy
i po realizacji umowy dajemy ogłoszenie o wykonaniu umowy (ale to już później)
Na jedną część postępowania nie złożono żadnej oferty, stąd możliwość wolnej ręki art. 305 pkt 2. I co teraz? jakie czynności po kolei ma wykonać Zamawiający? 1. unieważnienie tej części 2. decyzja o wolnej ręce i ? Wysyłamy zaproszenie do jednego Wykonawcy i z nim negocjujemy? Tak? 3. co w związku z tą wolną ręką? Jakie czynności? Czy: 1) zakładamy postępowanie na E- zamówieniach 2) wysyłamy i publikujemy ogłoszenie o zamówieniu na e Zamówieniach 2) NIE WYSYŁAMY żadnej informacji do prezesa UZP o złożonej ofercie 3) NIE dajemy NIC na stronę internetową zamawiającego? 4) zapraszamy do negocjacji jednego wykonawcę i negocjujemy 5) podpisujemy umowę 6) na E-zamówieniach zamieszczamy ogłoszenie o wyniku po podpisaniu umowy i po realizacji umowy dajemy ogłoszenie o wykonaniu umowy (ale to już później)
0
2022-08-08 09:50 0

A.

Anna .....

Fachowiec 315

1. tak
2. tak
3. zakładamy postępowanie w celu zamieszczenia późniejszych ogłoszeń takich jak ogłoszenie o wyniku postępowania oraz nieobowiązkowe ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy z art. 306 ustawy Pzp.
Moim zdaniem ogłoszenia o zamówieniu nie publikujemy w zakresie tej procedury, nie ma również oferty więc nie trzeba wysyłać informacji o złożonych ofertach. Wysyłamy zaproszenie do Wykonawcy, negocjujemy warunki umowy, wymagamy dokumentów jak wymagano w pierwotnie prowadzonym postępowaniu, sporządzamy protokół z negocjacji. Następnie podpisujemy umowę oraz zamieszczamy ogłoszenie o wyniku postępowania tj. o udzieleniu zamówienia, sporządzamy protokół postępowania, a potem zamieszczamy ogłoszenie o wykonaniu umowy
1. tak 2. tak 3. zakładamy postępowanie w celu zamieszczenia późniejszych ogłoszeń takich jak ogłoszenie o wyniku postępowania oraz nieobowiązkowe ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy z art. 306 ustawy Pzp. Moim zdaniem ogłoszenia o zamówieniu nie publikujemy w zakresie tej procedury, nie ma również oferty więc nie trzeba wysyłać informacji o złożonych ofertach. Wysyłamy zaproszenie do Wykonawcy, negocjujemy warunki umowy, wymagamy dokumentów jak wymagano w pierwotnie prowadzonym postępowaniu, sporządzamy protokół z negocjacji. Następnie podpisujemy umowę oraz zamieszczamy ogłoszenie o wyniku postępowania tj. o udzieleniu zamówienia, sporządzamy protokół postępowania, a potem zamieszczamy ogłoszenie o wykonaniu umowy
0
2022-08-08 10:47 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy