Forum


Powrót Zmiana WAT

W.

Walentyna .....

20

Czy zapisujecie coś takiego w umowie , że "w przypadku ustawowej zmiany podatku Vat , należne Wykonawcy z tytułu wykonania przedmiotu umowy wynagrodzenie zostanie ustalone z uwzględnieniem stawki podatku wynikającej z obowiązujących przepisów, przy niezmienionym wynagrodzeniu netto."
Spotkałam się z takim zapisem i nie wiem czy to prawidłowo mam cenę ryczałtową i roboty budowlane będą trwały na przełomie 2017/2018 to stawka podatku może ulec zmianie coś mi chodzi po głowie chyba ze szkolenia, że trzeba zapisywać w umowie o możliwości zmiany wynagrodzenia związanego ze zmianą vat.
Może praktykuje ktoś takie zapisy to bardzo proszę o podpowiedź.
Czy zapisujecie coś takiego w umowie , że "w przypadku ustawowej zmiany podatku Vat , należne Wykonawcy z tytułu wykonania przedmiotu umowy wynagrodzenie zostanie ustalone z uwzględnieniem stawki podatku wynikającej z obowiązujących przepisów, przy niezmienionym wynagrodzeniu netto." Spotkałam się z takim zapisem i nie wiem czy to prawidłowo mam cenę ryczałtową i roboty budowlane będą trwały na przełomie 2017/2018 to stawka podatku może ulec zmianie coś mi chodzi po głowie chyba ze szkolenia, że trzeba zapisywać w umowie o możliwości zmiany wynagrodzenia związanego ze zmianą vat. Może praktykuje ktoś takie zapisy to bardzo proszę o podpowiedź.
1
2017-06-16 12:27 1

A.

Anna .....

16

Ja stosuję coś mniej więcej w tym stylu.
Wg mnie jak najbardziej jest ok.
Można napisać też....
W przypadku zmiany przepisów dotyczących ustawy o podatku od towarów i usług, Strony obowiązywać będzie cena z uwzględnieniem stawki VAT obowiązującej na dzień wystawienia faktury.

Można różnie-)
Ja stosuję coś mniej więcej w tym stylu. Wg mnie jak najbardziej jest ok. Można napisać też.... W przypadku zmiany przepisów dotyczących ustawy o podatku od towarów i usług, Strony obowiązywać będzie cena z uwzględnieniem stawki VAT obowiązującej na dzień wystawienia faktury. Można różnie-)
1
2017-06-16 12:52 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy