Forum

Powrót Szacowanie wartości na sprzęt komputerowy z projektów kilkuletnich i z budżetu

A.

Agnieszka .....

0

Stan:
Projekt 3 letni plus budżet daje kwotę 1 270 000 zł
sprawa jasna : zamówienie udzielane w częsciach
ale:
w 2017 projekt zrealizujemy w 60% i cały budżet , pozostałe 40% przejdzie na kolejny rok a tam dojdzie inny projekt dwuletni na sprzęt plus powiedzmy budżet .
To co nie wydaliśmy dodajemy do tego nowego projektu czy nie - art. 35 ust.2 ? czy w następnym roku nowe projekty i nowy budżet to nowe wartości zamówienia ?
jak się do tego ma 35 ust.2 .
I czytałam opinie UZP ale ona nic mi nie wyjaśnia w tej mierze.
Stan: Projekt 3 letni plus budżet daje kwotę 1 270 000 zł sprawa jasna : zamówienie udzielane w częsciach ale: w 2017 projekt zrealizujemy w 60% i cały budżet , pozostałe 40% przejdzie na kolejny rok a tam dojdzie inny projekt dwuletni na sprzęt plus powiedzmy budżet . To co nie wydaliśmy dodajemy do tego nowego projektu czy nie - art. 35 ust.2 ? czy w następnym roku nowe projekty i nowy budżet to nowe wartości zamówienia ? jak się do tego ma 35 ust.2 . I czytałam opinie UZP ale ona nic mi nie wyjaśnia w tej mierze.
1
2017-06-19 11:10 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 149

Sumuje się wydatki jednostki w skali roku + wydatki w ramach całego projektu. Jeżeli jakaś umowa zostaje zawarta na kilka lat, a kolejny wydatek pojawia się w okresie jej trwania to nie ma znaczenia, nie łączy się już udzielonego zamówienia (nawet gdy nie zostało zapłacone w pełni) z wydatkiem który dopiero się pojawia.
A przynajmniej tak zrozumiałem treść pytania.
Sumuje się wydatki jednostki w skali roku + wydatki w ramach całego projektu. Jeżeli jakaś umowa zostaje zawarta na kilka lat, a kolejny wydatek pojawia się w okresie jej trwania to nie ma znaczenia, nie łączy się już udzielonego zamówienia (nawet gdy nie zostało zapłacone w pełni) z wydatkiem który dopiero się pojawia. A przynajmniej tak zrozumiałem treść pytania.
1
2017-06-19 11:14 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy