Forum

Powrót VAT w robotach budowlanych 8% czy 23%

A.

Aldona .....

0

Witam,
Zgodnie z przepisami realizując roboty w budownictwie mieszkaniowym należy zastosować preferencyjną 8% stawkę VAT oczywiście pod warunkiem, że nie będzie lokali użytkowych, nie przekroczy pewnych powierzchni, nie będzie oddzielnych budynków, etc. Jednak ja ostatnio startowałam do przetargu pn. Nadbudowa i dobudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego" gdzie wbrew logice zastosowanie miała 23% stawka VAT, a zabudowa była w jednej bryle, żadnych lokali użytkowych itp. Czy ktoś mi wyjaśni to zagadnienie?
Witam, Zgodnie z przepisami realizując roboty w budownictwie mieszkaniowym należy zastosować preferencyjną 8% stawkę VAT oczywiście pod warunkiem, że nie będzie lokali użytkowych, nie przekroczy pewnych powierzchni, nie będzie oddzielnych budynków, etc. Jednak ja ostatnio startowałam do przetargu pn. Nadbudowa i dobudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego" gdzie wbrew logice zastosowanie miała 23% stawka VAT, a zabudowa była w jednej bryle, żadnych lokali użytkowych itp. Czy ktoś mi wyjaśni to zagadnienie?
1
2017-06-29 11:21 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 162

To pytanie raczej ze sfery prawa podatkowego, niż ustawy Pzp.
Jeśli w SIWZ jak domniemam określono stawkę 23% to można było zapytać o to samego Zamawiającego.
To pytanie raczej ze sfery prawa podatkowego, niż ustawy Pzp. Jeśli w SIWZ jak domniemam określono stawkę 23% to można było zapytać o to samego Zamawiającego.
1
2017-06-29 11:51 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy