Forum


Powrót "sumowanie" doświadczenia

B.

Bartosz .....

0

Witam, mam pytanie:)
Zamawiający opisał sposób dokonywania oceny spełnienia warunku wiedza i doświadczenie w podziale na nazwijmy to \"dwa kryteria w jednym zadaniu\" . Czy wykonawca, który nie ma doświadczenia w spełnieniu 2 kryteriów w jednym zadaniu ale prowadził dwie usługi w których każde jedno kryterium zostało osobno spełnione musi zostać wykluczony jako niespełniający warunków udziału w postępowaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, mam pytanie:) Zamawiający opisał sposób dokonywania oceny spełnienia warunku wiedza i doświadczenie w podziale na nazwijmy to \"dwa kryteria w jednym zadaniu\" . Czy wykonawca, który nie ma doświadczenia w spełnieniu 2 kryteriów w jednym zadaniu ale prowadził dwie usługi w których każde jedno kryterium zostało osobno spełnione musi zostać wykluczony jako niespełniający warunków udziału w postępowaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
1
2016-07-22 10:37 0

M.

Marta .....

27

A mógłbyś to uszczegółowić? Co znaczy dwa kryteria w jednym zadaniu przy warunku doświadczenie?
Jeżeli chodzi Ci np. o warunek potwierdzający doświadczenie, w robotach budowlanych i żądałeś aby wykonawca wykazał, że wykonał robotę budowlaną obejmującą wymianę dachu i ocieplanie budynku, za kwotę ...., to według mnie żądałeś łącznie spełnienia tych dwóch "kryteriów", a spełnienie ich oddzielnie nie potwierdza spełnienia warunku . (na potwierdzenie wyrok KIO z dnia 7.08.2016 r. Sygn. akt. KIO 1495/14)
Pytanie brzmi czy tak postawiony warunek odnosi się do przedmiotu zamówienia w sposób bezpośredni i czy nie należałoby rozdzielić tych dwóch "kryteriów", ale sądząc z treści pytania, jest już za późno.
We wskazanym przez Ciebie przypadku, proponuję, wezwać do uzupełnienia, a jak się nie uda to wykluczyć.
A mógłbyś to uszczegółowić? Co znaczy dwa kryteria w jednym zadaniu przy warunku doświadczenie? Jeżeli chodzi Ci np. o warunek potwierdzający doświadczenie, w robotach budowlanych i żądałeś aby wykonawca wykazał, że wykonał robotę budowlaną obejmującą wymianę dachu i ocieplanie budynku, za kwotę ...., to według mnie żądałeś łącznie spełnienia tych dwóch "kryteriów", a spełnienie ich oddzielnie nie potwierdza spełnienia warunku . (na potwierdzenie wyrok KIO z dnia 7.08.2016 r. Sygn. akt. KIO 1495/14) Pytanie brzmi czy tak postawiony warunek odnosi się do przedmiotu zamówienia w sposób bezpośredni i czy nie należałoby rozdzielić tych dwóch "kryteriów", ale sądząc z treści pytania, jest już za późno. We wskazanym przez Ciebie przypadku, proponuję, wezwać do uzupełnienia, a jak się nie uda to wykluczyć.
1
2016-07-22 11:30 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy