Forum


Powrót zatrudnienie na umowę o pracę art. 29 ust. 3a

A.

Agnieszka .....

0

Czy w usługach portierskich (postępowanie poniżej progu unijnego) jako Zamawiający muszę wymagać, żeby Wykonawca zatrudniał wszystkich portierów biorących udział w realizacji zamówienia na umowę o pracę?
Usługa portierska świadczona przez portierów nosi w tym przypadku (w mojej ocenie) znamiona pracy. Wydaje mi się więc, że powinnam wymagać zatrudnienia portierów przez Wykonawcę, gdyż czynności portierów polegają na wykonywaniu pracy bezpośrednio w stosunku do Wykonawcy, a pośrednio do Zamawiającego. Notabene to ponosi mi ponad dwukrotnie wartość zamówienia
Czy w usługach portierskich (postępowanie poniżej progu unijnego) jako Zamawiający muszę wymagać, żeby Wykonawca zatrudniał wszystkich portierów biorących udział w realizacji zamówienia na umowę o pracę? Usługa portierska świadczona przez portierów nosi w tym przypadku (w mojej ocenie) znamiona pracy. Wydaje mi się więc, że powinnam wymagać zatrudnienia portierów przez Wykonawcę, gdyż czynności portierów polegają na wykonywaniu pracy bezpośrednio w stosunku do Wykonawcy, a pośrednio do Zamawiającego. Notabene to ponosi mi ponad dwukrotnie wartość zamówienia
1
2016-07-25 09:56 0

M.

Marta .....

27

Też mam taki problem w usługach ochroniarskich.
Podzielam Twój pogląd, ze portier musi być zatrudniony na umowę o pracę, bo pewnie musi ja wykonywać osobiście, w określonych godzinach i podlega nadzorowi (przez wykonawcę), stąd niezależnie od kosztów, musisz wymagać umowy o pracę, gdyż art. 29 ust. 3a ma wymiar obligatoryjny. Trudno
Też mam taki problem w usługach ochroniarskich. Podzielam Twój pogląd, ze portier musi być zatrudniony na umowę o pracę, bo pewnie musi ja wykonywać osobiście, w określonych godzinach i podlega nadzorowi (przez wykonawcę), stąd niezależnie od kosztów, musisz wymagać umowy o pracę, gdyż art. 29 ust. 3a ma wymiar obligatoryjny. Trudno
1
2016-07-25 10:16 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy