Forum


Powrót Zamówienie z ofertami częściowymi- jak sprawdzać

M.

Malwina .....

24

Witam mam problem przetarg nieograniczony - dopuściłam składanie ofert częściowych. Części jest 10. Część 1 i 6 brak ofert, Część 2,8,9,10 - mamy wystarczające środki na zrealizowanie zamówienia. Część -3,4,5,7 brak środków. Moje pytanie
Czy na 1i 6 mogę napisać o unieważnieniu części postępowania na podstawie artykułu art 93 ust 1 pkt 1?
Czy na 3,4,5,7 brak środków- unieważnić na podstawie artykułu art 93 ust 1 pkt 4?
A na części 2,8,9,10- sprawdzam najkorzystniejszego mimo to że unieważniam pozostałe części?
Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją więc nie wiem jak sobie z tym poradzić?
Witam mam problem przetarg nieograniczony - dopuściłam składanie ofert częściowych. Części jest 10. Część 1 i 6 brak ofert, Część 2,8,9,10 - mamy wystarczające środki na zrealizowanie zamówienia. Część -3,4,5,7 brak środków. Moje pytanie Czy na 1i 6 mogę napisać o unieważnieniu części postępowania na podstawie artykułu art 93 ust 1 pkt 1? Czy na 3,4,5,7 brak środków- unieważnić na podstawie artykułu art 93 ust 1 pkt 4? A na części 2,8,9,10- sprawdzam najkorzystniejszego mimo to że unieważniam pozostałe części? Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją więc nie wiem jak sobie z tym poradzić?
1
2017-08-30 14:12 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 512

Nie ma obowiązku przesuwania środków finansowych pomiędzy częściami jednego postępowania.
odp. tak brak ofert dla części 1 i 6 skutkuje unieważnieniem postępowania w zakresie tych właśnie części na podstawie 93.1.1
części 3,4,5,7 - tak jak w pytaniu 93.1.4

pozostałe części oczywiście rozpatruje się.

Jest to całkowicie naturalna sytuacja, że w ramach jednego postępowania z podziałem na części, następuje zarówno unieważnienie jak i wybór.
Nie ma obowiązku przesuwania środków finansowych pomiędzy częściami jednego postępowania. odp. tak brak ofert dla części 1 i 6 skutkuje unieważnieniem postępowania w zakresie tych właśnie części na podstawie 93.1.1 części 3,4,5,7 - tak jak w pytaniu 93.1.4 pozostałe części oczywiście rozpatruje się. Jest to całkowicie naturalna sytuacja, że w ramach jednego postępowania z podziałem na części, następuje zarówno unieważnienie jak i wybór.
1
2017-08-30 15:05 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy