Forum


Powrót Budowa drogi pieszo-rowerowej z budową 2 placów postojowych dla rowerów.

J.

Jacek .....

1

Witam. W związku z tym, że dopiero raczkuję w zamówieniach chciałbym zadać następujące pytania. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Chcemy zbudować ścieżkę pieszo- rowerową(wartość ok. 90%)+ budowa oświetlenia i do tego 2 stacje rowerowe ( ok.10% wartości całości).
Planuję podzielić te 2 zadania na części.
1/ czy całość traktuję jako roboty budowlane?
2/ czy potrzebuję (na potrzeby kontroli oczywiście) kosztorys inwestorski na stacje rowerowe. Dodam, że na etapie składania wniosku robiłem rozeznanie rynku i pytałem 2 firmy.
Czy może powinienem zrobić przetarg nieograniczony na ścieżkę i oświetlenie natomiast stacje rowerowe osobno w innej formule ( ponad 30.000 euro)
Witam. W związku z tym, że dopiero raczkuję w zamówieniach chciałbym zadać następujące pytania. Z góry dziękuję za odpowiedz. Chcemy zbudować ścieżkę pieszo- rowerową(wartość ok. 90%)+ budowa oświetlenia i do tego 2 stacje rowerowe ( ok.10% wartości całości). Planuję podzielić te 2 zadania na części. 1/ czy całość traktuję jako roboty budowlane? 2/ czy potrzebuję (na potrzeby kontroli oczywiście) kosztorys inwestorski na stacje rowerowe. Dodam, że na etapie składania wniosku robiłem rozeznanie rynku i pytałem 2 firmy. Czy może powinienem zrobić przetarg nieograniczony na ścieżkę i oświetlenie natomiast stacje rowerowe osobno w innej formule ( ponad 30.000 euro)
0
2017-09-05 14:45 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 512

Jak dla mnie jest to jedna infrastruktura służąca jednemu celowi i należy dokonać łącznego szacowania całości.
1. wg mnie tak
2. nie tylko na potrzeby kontroli, ale przede wszystkim dla zgodności z ustawą - Pzp, która nakazuje jego sporządzenie
Jak dla mnie jest to jedna infrastruktura służąca jednemu celowi i należy dokonać łącznego szacowania całości. 1. wg mnie tak 2. nie tylko na potrzeby kontroli, ale przede wszystkim dla zgodności z ustawą - Pzp, która nakazuje jego sporządzenie
1
2017-09-05 14:59 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy