Forum


Powrót wymiana okien do kwoty 100.000,00 zł , czyli bez ogłaszania postępowania ?

J.

Justyna .....

1

witam,
potrzebuję waszej pomocy... i liczę na wasze opinie i podpowiedzi ;)
Zamawiający ma kilka wydziałów, ostatnio jeden wydział ze swoich środków do 30 tyś euro wymienia okna w budynku zamawiającego czyli UM.
Prace trwają i okna się wymieniają w siedzibie zamawiającego.
Teraz przyszedł dyr. z innego wydziału i mówi, że chcą zamówić okna do mieszkań komunalnych których wartość nie przekroczy 100 tyś zł.
Patrząc pod kątem kodów CPV ... jest to ta sama robota z tym, że w innym czasie i w innych budynkach, ale u tego samego Zamawiającego.
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
Czy według was powinnam ogłosić teraz przetarg (bo po kodach się wartość zsumuje???) ? czy robić jako odrębne zamówienie do 30 tyś euro (bo wartość byłaby ok 100 tys zł) ? i będzie jakieś sensowne wyjaśnienie do tego ???
witam, potrzebuję waszej pomocy... i liczę na wasze opinie i podpowiedzi ;) Zamawiający ma kilka wydziałów, ostatnio jeden wydział ze swoich środków do 30 tyś euro wymienia okna w budynku zamawiającego czyli UM. Prace trwają i okna się wymieniają w siedzibie zamawiającego. Teraz przyszedł dyr. z innego wydziału i mówi, że chcą zamówić okna do mieszkań komunalnych których wartość nie przekroczy 100 tyś zł. Patrząc pod kątem kodów CPV ... jest to ta sama robota z tym, że w innym czasie i w innych budynkach, ale u tego samego Zamawiającego. 45000000-7 - Roboty budowlane 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie Czy według was powinnam ogłosić teraz przetarg (bo po kodach się wartość zsumuje???) ? czy robić jako odrębne zamówienie do 30 tyś euro (bo wartość byłaby ok 100 tys zł) ? i będzie jakieś sensowne wyjaśnienie do tego ???
1
2017-09-13 09:39 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 507

Zasadą jest że nie łączy sie postępowań nowych z wcześniej przeprowadzonymi o ile w chwili wszczęcia pierwszego postępowania nie było wiedzy o nastepnym. Tym samym wartość nowego postępowania nie łaczy się z wartością postepowania przeprowadzonego.
Tym nie mniej opisana sytuacja taka może wzbudzic watpliwości co do organizacji zamówien w waszej jednostce, planowania postepowań, a nawet racjonalności wydatkowania środków publicznych itp
Zasadą jest że nie łączy sie postępowań nowych z wcześniej przeprowadzonymi o ile w chwili wszczęcia pierwszego postępowania nie było wiedzy o nastepnym. Tym samym wartość nowego postępowania nie łaczy się z wartością postepowania przeprowadzonego. Tym nie mniej opisana sytuacja taka może wzbudzic watpliwości co do organizacji zamówien w waszej jednostce, planowania postepowań, a nawet racjonalności wydatkowania środków publicznych itp
1
2017-09-13 09:52 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy