Forum


Powrót Odwrócony VAT

ATN

Anna Teresa Nowak

2

Może ktoś z Was miał podobny przypadek:
Wykonawca złożył ofertę, w której w jednym zadaniu zastosował odwrócony podatek VAT. Zamawiający nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.
Zgodnie z ustawą o VAT (art. 17 ust. 1 pkt. 7) aby powstała możliwość zastosowania odwróconego VAT, muszą zaistnieć przesłanki:
- dostawca nie korzysta ze zwolnienia
- nabywca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny
- dostawa nie objęta zwolnieniem (o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy VAT).
Do oceny oferty stosuję art. 91 ust 3a ustawy Pzp - doliczam do ceny netto VAT.
Ale co dalej? Jaka powinna być właściwa kwota oferty? Czy w takiej sytuacji powinnam sama poprawić ofertę i doliczyć VAT?
Może ktoś z Was miał podobny przypadek: Wykonawca złożył ofertę, w której w jednym zadaniu zastosował odwrócony podatek VAT. Zamawiający nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. Zgodnie z ustawą o VAT (art. 17 ust. 1 pkt. 7) aby powstała możliwość zastosowania odwróconego VAT, muszą zaistnieć przesłanki: - dostawca nie korzysta ze zwolnienia - nabywca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny - dostawa nie objęta zwolnieniem (o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy VAT). Do oceny oferty stosuję art. 91 ust 3a ustawy Pzp - doliczam do ceny netto VAT. Ale co dalej? Jaka powinna być właściwa kwota oferty? Czy w takiej sytuacji powinnam sama poprawić ofertę i doliczyć VAT?
0
2017-10-04 13:37 1

A.

Anna .....

16

Tak , trzeba doliczyć VAT w odpowiedniej stawce, który Zamawiający będzie miał obowiązek rozliczyć.
Tak , trzeba doliczyć VAT w odpowiedniej stawce, który Zamawiający będzie miał obowiązek rozliczyć.
1
2017-10-04 14:15 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy