Forum


Powrót Obowiązek podatkowy z art. 93 "starej" ustawy

ZP

Zofia Piskorz-Kostrzewińska

0

W postępowaniu na dostawę i montaż stolarki drewnianej (postępowanie przeprowadzone dwa dni przed wejściem nowej ustawy)złożono 7 ofert, z czego 3 zawierały zapisy powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego. Na szczęście dwie z nich i tak będą do odrzucenia więc nie muszę ich ruszać, ale w przypadku tej trzecie (która na dodatek ma wygrać, bo jest najkorzystniejsza cenowo) sprawa przedstawia się tak:

Firma X:
nr części: 1
wartość przedstawiona na formularzu ofertowym i na formularzu cenowym (i odczytana na otwarciu ofert): 67.254,95 zł brutto,
nazwa usługi, której świadczenie będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego: roboty budowlane polegające na dostawie i montażu stolarki: 62.273,10 zł netto

nr części: 2
wartość przedstawiona na formularzu ofertowym i na formularzu cenowym (i odczytana na otwarciu ofert): 42.817,76 zł brutto,
nazwa usługi, której świadczenie będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego: roboty budowlane polegające na dostawie i montażu stolarki: 39.646,07 zł netto.


Powyższa wartość netto została uwzględniona przez Wykonawcę w formularzu cenowym. ( + obow. stawka 8% VAT = odczytane na otwarciu brutto).

Pytanie: Dlaczego wykonawca tak postąpił? Czy powinnam ich o to oficjalnie pytać? W jaki sposób? Czy w opisanym przypadku Wykonawca ma prawo obciążać nas podatkiem?
A co z innymi? (przecież oni nas nie chcieli obciążyć). Jakie to ma konsekwencje przy podpisywaniu umowy i późniejszym rozliczaniu zamówienia?
W postępowaniu na dostawę i montaż stolarki drewnianej (postępowanie przeprowadzone dwa dni przed wejściem nowej ustawy)złożono 7 ofert, z czego 3 zawierały zapisy powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego. Na szczęście dwie z nich i tak będą do odrzucenia więc nie muszę ich ruszać, ale w przypadku tej trzecie (która na dodatek ma wygrać, bo jest najkorzystniejsza cenowo) sprawa przedstawia się tak: Firma X: nr części: 1 wartość przedstawiona na formularzu ofertowym i na formularzu cenowym (i odczytana na otwarciu ofert): 67.254,95 zł brutto, nazwa usługi, której świadczenie będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego: roboty budowlane polegające na dostawie i montażu stolarki: 62.273,10 zł netto nr części: 2 wartość przedstawiona na formularzu ofertowym i na formularzu cenowym (i odczytana na otwarciu ofert): 42.817,76 zł brutto, nazwa usługi, której świadczenie będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego: roboty budowlane polegające na dostawie i montażu stolarki: 39.646,07 zł netto. Powyższa wartość netto została uwzględniona przez Wykonawcę w formularzu cenowym. ( + obow. stawka 8% VAT = odczytane na otwarciu brutto). Pytanie: Dlaczego wykonawca tak postąpił? Czy powinnam ich o to oficjalnie pytać? W jaki sposób? Czy w opisanym przypadku Wykonawca ma prawo obciążać nas podatkiem? A co z innymi? (przecież oni nas nie chcieli obciążyć). Jakie to ma konsekwencje przy podpisywaniu umowy i późniejszym rozliczaniu zamówienia?
0
2016-08-01 06:13 0

W.

Walentyna .....

20

Posługujesz się ceną brutto, podaną w formularzu ofertowym przez wykonawcę.
Skąd w dwóch ofertach wziął się taki sam zapis a w pozostałych brak, wygląda na to, że w formularzu ofertowym czegoś takiego nie było.
Poza tym robota budowlana to stawka VAT wynosi 23% trochę nie wiadomo o co chodzi może usługa albo dostawa?
Posługujesz się ceną brutto, podaną w formularzu ofertowym przez wykonawcę. Skąd w dwóch ofertach wziął się taki sam zapis a w pozostałych brak, wygląda na to, że w formularzu ofertowym czegoś takiego nie było. Poza tym robota budowlana to stawka VAT wynosi 23% trochę nie wiadomo o co chodzi może usługa albo dostawa?
1
2016-08-01 08:10 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy