Forum


Powrót Dot. zagadnienia równoważości

B.

Beata .....

0

Witam,
Szanowni Państwo chciałaby zasięgnąć obiektywnej opinii praktyków: dział zamówień w mojej instytucji zaproponował taki zapis: "Ze względu na potrzebę zachowania kompatybilności środowiska produkcyjnego, Zamawiający nie dopuszcza rozwiązań równoważnych w zakresie wskazanych z nazwy serwerów / oprogramowania".
Wpis jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ jak do tej pory nie poznałam żadnego orzecznictwa wskazującego na możliwość odstąpienia od zasady określonej w art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, tj. rezygnacji z wyrażenia „lub równoważne”.
Prośba o opinię w temacie... a może nawet orzeczenia KIO.
Witam, Szanowni Państwo chciałaby zasięgnąć obiektywnej opinii praktyków: dział zamówień w mojej instytucji zaproponował taki zapis: "Ze względu na potrzebę zachowania kompatybilności środowiska produkcyjnego, Zamawiający nie dopuszcza rozwiązań równoważnych w zakresie wskazanych z nazwy serwerów / oprogramowania". Wpis jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ jak do tej pory nie poznałam żadnego orzecznictwa wskazującego na możliwość odstąpienia od zasady określonej w art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, tj. rezygnacji z wyrażenia „lub równoważne”. Prośba o opinię w temacie... a może nawet orzeczenia KIO.
1
2017-10-10 18:20 0

M.

Maria .....

59

raczej nie jest możliwe, zapis powinien raczej dopuścić równoważność zapewniającą kompatybilność
raczej nie jest możliwe, zapis powinien raczej dopuścić równoważność zapewniającą kompatybilność
1
2017-10-11 08:03 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy