Forum


Powrót Art. 29 .3a - umowa o pracę

M.

Maja .....

0

Dzień dobry,

W art. 29.3a. widnieje zapis, że zamawiający określa w opz wymóg zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę. Czyli musi zawsze określić ten wymóg przy usługach lub robotach budowlanych
Czy istnieją jakieś wyjątki?
Np. gdy przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kontroli większość firm zatrudnia kontrolerów na podstawie umów cywilno prawnych .
Dzień dobry, W art. 29.3a. widnieje zapis, że zamawiający określa w opz wymóg zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę. Czyli musi zawsze określić ten wymóg przy usługach lub robotach budowlanych Czy istnieją jakieś wyjątki? Np. gdy przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kontroli większość firm zatrudnia kontrolerów na podstawie umów cywilno prawnych .
1
2016-08-03 06:38 0

W.

Walentyna .....

20

W dalszej części tego art. "jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony KP...."
Nie w każdym zamówieniu wystąpią czynności wymagające zatrudnienia osób na umowę o pracę.
W tym przypadku, który podajesz dot. kontrolerów na pewno wystąpi taka sytuacja czyli wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. W SIWZ wskazujemy, że w zakresie tych czynności wymagane jest zatrudnienie na umowę o pracę, poza tym informujemy też w jaki sposób zamawiający będzie sprawdzał i przewidujemy także kary w przypadku niewypełnienia tego zapisu.
W dalszej części tego art. "jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony KP...." Nie w każdym zamówieniu wystąpią czynności wymagające zatrudnienia osób na umowę o pracę. W tym przypadku, który podajesz dot. kontrolerów na pewno wystąpi taka sytuacja czyli wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. W SIWZ wskazujemy, że w zakresie tych czynności wymagane jest zatrudnienie na umowę o pracę, poza tym informujemy też w jaki sposób zamawiający będzie sprawdzał i przewidujemy także kary w przypadku niewypełnienia tego zapisu.
1
2016-08-03 08:07 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy