Forum


Powrót Zmiana w umowie z rozliczeniem ryczałtowym.

J.

Joanna .....

25

Wykonawca miał do realizacji robotę budowlaną z wynagrodzeniem ryczałtowym. W trakcie zaistniała konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym o wartości rzędu max. 10%. Dyrekcja oczekuje zrobienia aneksu rozszerzającego zakres zamów. podstawowego o te roboty dodatkowe, zwiększenie wartości umowy i przedłużenie terminu (-dodam, że z umowy"podstawowej" ryczałtowej wykonawca wywiązuje się znakomicie i z pewnością podstawę mógłby zakończyć w terminie). Czy mogę oprzeć się na zapisach § 144 ust. 1 pkt 2 (bo warunki tam opisane zostaną spełnione) i sporządzić aneks do umowy? Jak się ma podstawowa umowa ryczałtowa do możliwości wprowadzenia aneksu ze wzgl. na rob. dodatkowe i jednoczesne zwiększenie wynagrodzenia? A może w takim przypadku te roboty trzeba zrobić zupełnie poza umową? Proszę o pomoc.
Wykonawca miał do realizacji robotę budowlaną z wynagrodzeniem ryczałtowym. W trakcie zaistniała konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym o wartości rzędu max. 10%. Dyrekcja oczekuje zrobienia aneksu rozszerzającego zakres zamów. podstawowego o te roboty dodatkowe, zwiększenie wartości umowy i przedłużenie terminu (-dodam, że z umowy"podstawowej" ryczałtowej wykonawca wywiązuje się znakomicie i z pewnością podstawę mógłby zakończyć w terminie). Czy mogę oprzeć się na zapisach § 144 ust. 1 pkt 2 (bo warunki tam opisane zostaną spełnione) i sporządzić aneks do umowy? Jak się ma podstawowa umowa ryczałtowa do możliwości wprowadzenia aneksu ze wzgl. na rob. dodatkowe i jednoczesne zwiększenie wynagrodzenia? A może w takim przypadku te roboty trzeba zrobić zupełnie poza umową? Proszę o pomoc.
1
2017-11-10 12:35 0

M.

Marcin .....

Fachowiec 117

Zrobić aneks na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 2. Aneks musi poprzedzać protokół konieczności.
Zrobić aneks na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 2. Aneks musi poprzedzać protokół konieczności.
1
2017-11-10 15:36 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy