Forum


Powrót Oświadczenie składane na podst art 17 ust 2- pomocy!

M.

Monika .....

8

Witajcie,
Na otwarciu ofert nie było członka komisji przetargowej. Był on w pracy jednak zawiodły łącza i nie dotarła do niego informacja o otwarciu ofert.
Czy w takim razie ten członek komisji może złożyć oświadczenie z art 17 ust 2 z dniem otwarcia ofert?
Drugie pytanie, czy jak nie było członka komisji na otwarciu ofert to czy sa jakieś konsekwencję. Regulamin wew. wskazuje, ze członek komisji powinien usprawiedliwić swoja nieobecności na pismie jeszcze przed otwarciem ofert.
Witajcie, Na otwarciu ofert nie było członka komisji przetargowej. Był on w pracy jednak zawiodły łącza i nie dotarła do niego informacja o otwarciu ofert. Czy w takim razie ten członek komisji może złożyć oświadczenie z art 17 ust 2 z dniem otwarcia ofert? Drugie pytanie, czy jak nie było członka komisji na otwarciu ofert to czy sa jakieś konsekwencję. Regulamin wew. wskazuje, ze członek komisji powinien usprawiedliwić swoja nieobecności na pismie jeszcze przed otwarciem ofert.
1
2017-11-22 14:09 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 163

Może złożyć w dniu otwarcia jeśli zapoznał się z Wykonawcami, którzy złożyli oferty, ale może też złożyć w okresie późniejszym- tj. w czasie kiedy przystąpił do pierwszych czynności w postępowaniu.
Sankcje za nieobecność powinien określać regulamin, jeśli nie określa to pozostaje w gestii kierownika czy dyscyplinarnie wyciąga konsekwencje. Nie wynika to jednak z ustawy i aktów wykonawczych.
Może złożyć w dniu otwarcia jeśli zapoznał się z Wykonawcami, którzy złożyli oferty, ale może też złożyć w okresie późniejszym- tj. w czasie kiedy przystąpił do pierwszych czynności w postępowaniu. Sankcje za nieobecność powinien określać regulamin, jeśli nie określa to pozostaje w gestii kierownika czy dyscyplinarnie wyciąga konsekwencje. Nie wynika to jednak z ustawy i aktów wykonawczych.
1
2017-11-22 14:14 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy