Forum


Powrót Umowa zawarta na podstawie art. 138o a aneks

A.

Artur .....

2

Witam.

Umowa na ochronę zawarta w czerwcu na 12 miesięcy w wyniku postępowania na podstawie art. 138o pzp.
W umowie wskazano liczbę godzin i zaoferowaną przez Wykonawcę stawkę za godzinę pracy pracownika ochrony. Obsada do końca listopada miała być dwuosobowa. Od grudnia do końca umowy jednosobowa.

Wystąpiła niestety konieczność aby również w grudniu i styczniu obsada była dwuosobowa. Wzrasta tym samym liczba godzin.
W umowie nie przewidziano jednak zmian odnośnie liczby godzin i zmiany ceny.

Czy Waszym zdaniem można aneksować w/w umowę zwiększając liczbę godzin , pozostawiając stawkę za godzinę na dotychczasowym poziomie?
Sprawa bardzo pilna!! Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Witam. Umowa na ochronę zawarta w czerwcu na 12 miesięcy w wyniku postępowania na podstawie art. 138o pzp. W umowie wskazano liczbę godzin i zaoferowaną przez Wykonawcę stawkę za godzinę pracy pracownika ochrony. Obsada do końca listopada miała być dwuosobowa. Od grudnia do końca umowy jednosobowa. Wystąpiła niestety konieczność aby również w grudniu i styczniu obsada była dwuosobowa. Wzrasta tym samym liczba godzin. W umowie nie przewidziano jednak zmian odnośnie liczby godzin i zmiany ceny. Czy Waszym zdaniem można aneksować w/w umowę zwiększając liczbę godzin , pozostawiając stawkę za godzinę na dotychczasowym poziomie? Sprawa bardzo pilna!! Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
1
2017-11-29 11:42 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 423

Zamówienia na usługi społeczne o których mowa w art 138o przeprowadza się w oparciu o uproszczone zasady. Tym samym jesli w "zwykłym" postepowaniu dopuszcza sie możliwość zmiany umowy - patrz art 144, to wydaje sie za oczywiste że nie naruszy prawa ten kto na usługi społeczne o wartości poniżej 750000€ tez dokona zmiany umowy W mej ocenie powinien kierować się wskazówkami zawartymi w art 144 oraz pamiętac o przestrzeganiu zasad: przejrzystości, obiektywności i niedyskryminacji, o których mówi art 138o.
Zamówienia na usługi społeczne o których mowa w art 138o przeprowadza się w oparciu o uproszczone zasady. Tym samym jesli w "zwykłym" postepowaniu dopuszcza sie możliwość zmiany umowy - patrz art 144, to wydaje sie za oczywiste że nie naruszy prawa ten kto na usługi społeczne o wartości poniżej 750000€ tez dokona zmiany umowy W mej ocenie powinien kierować się wskazówkami zawartymi w art 144 oraz pamiętac o przestrzeganiu zasad: przejrzystości, obiektywności i niedyskryminacji, o których mówi art 138o.
1
2017-11-29 14:31 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy