Forum


Powrót Grupa kapitałowa Wykonawcy na ostatnim miejscu w rankingu

H.

Hubert .....

20

Dzień dobry. Proszę o podpowiedź w następującej sprawie.

Postępowanie poniżej progów UE, procedura klasyczna. W wyznaczonym terminie zostały złożone 3 oferty. Po zamieszczeniu informacji z otwarcia ofert w terminie 3 dni informację o grupie kapitałowej złożył Wykonawca najwyżej oceniony i drugi w kolejności (obaj oświadczyli, że nie przynależą do żadnej grupy kapitałowej). Nie złożył jej natomiast Wykonawca na ostatnim miejscu. Czy Zamawiający może wezwać z art. 26.2 Wykonawcę na pierwszym miejscu do złożenia oświadczeń i dokumentów w tym samym dniu, w którym chce wezwać do uzupełnienia z art. 26.3 Wykonawcę z trzeciego miejsca o grupę kapitałową ? Czy jednak należałoby poczekać i najpierw wezwać Wykonawcę z ostatniego miejsca do uzupełnienia grupy i dopiero jak ją złoży lub nie, wezwać Wykonawcę najwyżej ocenionego do złożenia dokumentów ?

Z góry dziękuję za pomoc
Dzień dobry. Proszę o podpowiedź w następującej sprawie. Postępowanie poniżej progów UE, procedura klasyczna. W wyznaczonym terminie zostały złożone 3 oferty. Po zamieszczeniu informacji z otwarcia ofert w terminie 3 dni informację o grupie kapitałowej złożył Wykonawca najwyżej oceniony i drugi w kolejności (obaj oświadczyli, że nie przynależą do żadnej grupy kapitałowej). Nie złożył jej natomiast Wykonawca na ostatnim miejscu. Czy Zamawiający może wezwać z art. 26.2 Wykonawcę na pierwszym miejscu do złożenia oświadczeń i dokumentów w tym samym dniu, w którym chce wezwać do uzupełnienia z art. 26.3 Wykonawcę z trzeciego miejsca o grupę kapitałową ? Czy jednak należałoby poczekać i najpierw wezwać Wykonawcę z ostatniego miejsca do uzupełnienia grupy i dopiero jak ją złoży lub nie, wezwać Wykonawcę najwyżej ocenionego do złożenia dokumentów ? Z góry dziękuję za pomoc
1
2017-12-04 11:29 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 848

Zarówno pierwsza jak i druga opcja jest poprawna, gdyż oświadczenie o GK jest na przesłankę wykluczenia, a wykluczyć wykonawcę można na każdym etapie postępowania.
Zarówno pierwsza jak i druga opcja jest poprawna, gdyż oświadczenie o GK jest na przesłankę wykluczenia, a wykluczyć wykonawcę można na każdym etapie postępowania.
1
2017-12-04 12:52 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy