Forum


Powrót Zamówienie z wolnej ręki

G.

Gabriela .....

2

Czy można w regulaminie do 30 k euro umieścić zapis o zamówieniach z wolnej ręki? jak ugryźć ten temat?
Czy można w regulaminie do 30 k euro umieścić zapis o zamówieniach z wolnej ręki? jak ugryźć ten temat?
1
2017-12-04 14:32 0

R.

Rafał .....

2

Zamówienie z wolnej ręki to tryb z Pzp, a do 30 tys. nie stosujesz ustawy i co za tym idzie nie ma zamówienia z wolnej ręki w rozumieniu Pzp.
W regulaminie zamieszczasz zapisy o trybach / sposobach w których określasz wybór ofert w sposób konkurencyjny, a więc zamieść zapisy o wyborze ofert w niekonkurencyjny sposób (bez ogłoszeń, zaproszeń itp.) po negocjacjach z jednym Wykonawcą. Określ, iż musi być to podyktowane obiektywnymi przesłankami. W protokole / notatce / wniosku czy jakimś innym dokumencie niech będzie uzasadnienie do tego (wsparciem mogą być zapisy z art. 67 Pzp tylko dostosuj do swoich potrzeb i oczekiwań).
Zamówienie z wolnej ręki to tryb z Pzp, a do 30 tys. nie stosujesz ustawy i co za tym idzie nie ma zamówienia z wolnej ręki w rozumieniu Pzp. W regulaminie zamieszczasz zapisy o trybach / sposobach w których określasz wybór ofert w sposób konkurencyjny, a więc zamieść zapisy o wyborze ofert w niekonkurencyjny sposób (bez ogłoszeń, zaproszeń itp.) po negocjacjach z jednym Wykonawcą. Określ, iż musi być to podyktowane obiektywnymi przesłankami. W protokole / notatce / wniosku czy jakimś innym dokumencie niech będzie uzasadnienie do tego (wsparciem mogą być zapisy z art. 67 Pzp tylko dostosuj do swoich potrzeb i oczekiwań).
1
2017-12-04 14:49 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy