Forum


Powrót ubezpieczenia grupowe u Zamawiających sektorowych

A.

Anna .....

16

Proszę o radę.
Zamawiający sektorowy chce zawrze umowę na ubezpieczenia grupowe (czyli Zamawiający będzie tylko pośrednikiem między Ubezpieczycielem a pracownikiem w płaceniu składki przez pracownika) , wartość zamówienia około 350.000 zł netto, może więcej.

Od 1 stycznia 2018r. próg stosowania ustawy dla Zamawiających klasycznych to 129.351 zł netto.
Zamawiający sektorowi przy zamówieniach sektorowych na usługi ustawę stosują dopiero powyżej 1.910.083 zł netto.

Czy to zamówienie powinno być traktowane jako zamówienie sektorowe (niezbędne do wykonywania działalności sektorowej zamawiającego?) czy jednak należało by je potraktować jak zamówienie klasyczne, mimo, że jest się Zamawiającym sektorowym?
Proszę o radę. Zamawiający sektorowy chce zawrze umowę na ubezpieczenia grupowe (czyli Zamawiający będzie tylko pośrednikiem między Ubezpieczycielem a pracownikiem w płaceniu składki przez pracownika) , wartość zamówienia około 350.000 zł netto, może więcej. Od 1 stycznia 2018r. próg stosowania ustawy dla Zamawiających klasycznych to 129.351 zł netto. Zamawiający sektorowi przy zamówieniach sektorowych na usługi ustawę stosują dopiero powyżej 1.910.083 zł netto. Czy to zamówienie powinno być traktowane jako zamówienie sektorowe (niezbędne do wykonywania działalności sektorowej zamawiającego?) czy jednak należało by je potraktować jak zamówienie klasyczne, mimo, że jest się Zamawiającym sektorowym?
1
2018-01-03 10:15 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Ubezpieczenia grupowe są też chyba dobrowolne. Każdy pracownik może ale nie musi się dodatkowo ubezpieczyć i wyrazić zgodę na potrącanie składki.
Wg mnie nie jest to niezbędne do prowadzenia działalności sektorowej. Jeżeli pracownik nie ubezpieczy się, jako zatrudniony pracownik będzie wykonywał swoją pracę.
Ubezpieczenia grupowe są też chyba dobrowolne. Każdy pracownik może ale nie musi się dodatkowo ubezpieczyć i wyrazić zgodę na potrącanie składki. Wg mnie nie jest to niezbędne do prowadzenia działalności sektorowej. Jeżeli pracownik nie ubezpieczy się, jako zatrudniony pracownik będzie wykonywał swoją pracę.
1
2018-01-03 12:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy