Forum


Powrót Dodatkowe udzielanie odpowiedzi firmie na złożone przez zamawiającego zapytanie o cenę.

P.

Piotr .....

6

Jeżeli umowa zostanie zawarta z wyłączeniem stosowania ustawy Pzp (art. 4 pkt. 8 ustawy), to czy jest obowiązek ze trony zamawiającego, do udzielania odpowiedzi na dodatkowe pytania postawione przez firmę, odnośnie złożonego przez zamawiającego zapytania ofertowego przy rozeznaniu rynku?
Jeżeli umowa zostanie zawarta z wyłączeniem stosowania ustawy Pzp (art. 4 pkt. 8 ustawy), to czy jest obowiązek ze trony zamawiającego, do udzielania odpowiedzi na dodatkowe pytania postawione przez firmę, odnośnie złożonego przez zamawiającego zapytania ofertowego przy rozeznaniu rynku?
1
2018-01-05 13:23 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 859

To zależy jakie są zapisy zapytania ofertowego, jeżeli brak to nie ma takiego obowiązku bo nie stosujemy ustawy PZP. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć czy takie pytanie jest merytoryczne i coś wnosi do zapytania, a ewentualna odpowiedź da możliwość lepszego przygotowania oferty, bo jeśli tak to bym odpowiedział, dla większej przejrzystości. Może organizator zapytania ofertowego w sposób nie wystarczająco dokładny opisał przedmiot zamówienia? Chyba że jest to gra na zwłokę przez zainteresowanego złożeniem oferty.
To zależy jakie są zapisy zapytania ofertowego, jeżeli brak to nie ma takiego obowiązku bo nie stosujemy ustawy PZP. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć czy takie pytanie jest merytoryczne i coś wnosi do zapytania, a ewentualna odpowiedź da możliwość lepszego przygotowania oferty, bo jeśli tak to bym odpowiedział, dla większej przejrzystości. Może organizator zapytania ofertowego w sposób nie wystarczająco dokładny opisał przedmiot zamówienia? Chyba że jest to gra na zwłokę przez zainteresowanego złożeniem oferty.
1
2018-01-05 13:41 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy