Forum


Powrót podział/ sumowanie zamówień projekt UE

K.

Karolina .....

0

Witam. Jak podeszlibyście do tematu jn.:
1) projekt edukacyjny dofinansowany z UE
2) Beneficjent -JST, 2 realizatorów projektu: Szkoły Zawodowe
3) Każda ze szkół w ramach projektu ma do zrealizowania: kursy do uczniów, szkolenia dla nauczycieli, staże, praktyki, doposażenie m.in. w narzędzia TIK.
4) zakres kursów jest różnorodny, np. kurs barmański, kurs AutoCAD, kurs operatora wózka jezdniowego, itd., ale obie szkoły maja podobne kursy, łączna ich wartość przekracza 30 tys. euro
5) każda ze szkół realizuje ponadto inne projektu, w których ma np. doposażenie m.in. również w narzędzia TIK.
Czy np. w przypadku kursów zsumowalibyście wszystkie dla 2 szkół łącznie?
Czy w przypadku narzędzi TIK sumowalibyście łącznie dla 2 szkół, dodatkowo sprawdzając jaka jest wartość zakupów w pozostałych projektach a dodatkowo zakupów ze środków własnych (nie na potrzeby projektu)?
Witam. Jak podeszlibyście do tematu jn.: 1) projekt edukacyjny dofinansowany z UE 2) Beneficjent -JST, 2 realizatorów projektu: Szkoły Zawodowe 3) Każda ze szkół w ramach projektu ma do zrealizowania: kursy do uczniów, szkolenia dla nauczycieli, staże, praktyki, doposażenie m.in. w narzędzia TIK. 4) zakres kursów jest różnorodny, np. kurs barmański, kurs AutoCAD, kurs operatora wózka jezdniowego, itd., ale obie szkoły maja podobne kursy, łączna ich wartość przekracza 30 tys. euro 5) każda ze szkół realizuje ponadto inne projektu, w których ma np. doposażenie m.in. również w narzędzia TIK. Czy np. w przypadku kursów zsumowalibyście wszystkie dla 2 szkół łącznie? Czy w przypadku narzędzi TIK sumowalibyście łącznie dla 2 szkół, dodatkowo sprawdzając jaka jest wartość zakupów w pozostałych projektach a dodatkowo zakupów ze środków własnych (nie na potrzeby projektu)?
1
2018-01-31 09:31 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Realizator - rozumiem, że szkoły są odbiorców sprzętów, czy szkoleń, ale umowa podpisana przez JST i budżet jest też JST? Te inne projekty to szkoła realizuje samodzielnie czy też beneficjentem jest JST?
Jeżeli wszystko wynika z budżetów - środków przyznanych dla JST, która poprzez projekty realizuje działania dla szkół to należy ująć wydatki w planie i zsumować (odpowiednio do przyjętych w planie kategorii wydatków).
W przypadku szkoleń nie da się połączyć kursu barmańskiego z kursem operatora wózka - niestety trzeba przeanalizować rodzaje szkoleń (czy są tożsame czy nie).
Nie wiem co to są narzędzia TIK :) to jakieś edukacyjne... instrukcyjne.... moduły? Co by to nie było to też przeanalizować tożsamość.
Przy całkowitym oszacowaniu wartości zamówienia nie ma znaczenia źródło finansowania.
Realizator - rozumiem, że szkoły są odbiorców sprzętów, czy szkoleń, ale umowa podpisana przez JST i budżet jest też JST? Te inne projekty to szkoła realizuje samodzielnie czy też beneficjentem jest JST? Jeżeli wszystko wynika z budżetów - środków przyznanych dla JST, która poprzez projekty realizuje działania dla szkół to należy ująć wydatki w planie i zsumować (odpowiednio do przyjętych w planie kategorii wydatków). W przypadku szkoleń nie da się połączyć kursu barmańskiego z kursem operatora wózka - niestety trzeba przeanalizować rodzaje szkoleń (czy są tożsame czy nie). Nie wiem co to są narzędzia TIK :) to jakieś edukacyjne... instrukcyjne.... moduły? Co by to nie było to też przeanalizować tożsamość. Przy całkowitym oszacowaniu wartości zamówienia nie ma znaczenia źródło finansowania.
1
2018-02-01 07:50 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy