Forum


Powrót utrzymanie czystości i porządku miasta ... jedna pozycja z rażąco wysoką ceną... 3 poz. z rażąco niską - wyjaśnione po wezwaniu... co zrobić?

J.

Justyna .....

6

Witam,
Mam problem z rozstrzygnięciem postępowania na utrzymanie porządku i czystości miasta... tzn. w OPZ był wyszczególniony zakres prac... m.in. był punkt mówiący o zakresie który obejmuje:1. obsługę przenośnych kabin WC oraz dodatkowe serwisy. Wykonawca złożył najkorzystniejszą ofertę gdzie w trzech poz dał rażąco niską cenę, ale bardzo szczegółowo wyjaśnił nam po wezwaniu go przedkładając do tego stosowne dokumenty potwierdzające jego uzasadnienia, ale ... w jednej poz dał tak rażąco wysoka cenę (właśnie dot. obsługi przenośnych wc wraz z dodatkowymi serwisami). My w kosztorysie założyliśmy że koszt m-c to 500 zł, a Wykonawca dal kwotę 4500 zł! Ogólnie na całości oferty był rażąco niski, ale to wyjaśnił jak wspomniałam powyżej.
W Umowie oraz OPZ jest zapis : dzierżawa, opróżnianie i dezynfekcja kabiny ustawionej w ..... odbywać się będzie raz w tygodniu. Rozliczanie z wykonywanych prac odbywać się będzie ryczałtowo, po zakończonym miesiącu, w którym usługa została wykonana.
Teraz nasuwa się pytanie: Czy można nie zlecać Wykonawcy usługi co tydz. czy co miesiąc tylko rzadziej albo wcale bo kwota jaką przeznaczył na wykonanie tej usługi jest drastycznie wysoka!!! W formularzu ofertowym w tabeli była podana szacunkowa wielkość zamówienia : 12.
Jakby ktoś to wyłapał i nagłośnił w mieście, że za utrzymanie TOI TOI miesięcznie płacimy 4500 zł to skandal!!! Czy da radę jakoś wyjść z tej sytuacji ?????
Witam, Mam problem z rozstrzygnięciem postępowania na utrzymanie porządku i czystości miasta... tzn. w OPZ był wyszczególniony zakres prac... m.in. był punkt mówiący o zakresie który obejmuje:1. obsługę przenośnych kabin WC oraz dodatkowe serwisy. Wykonawca złożył najkorzystniejszą ofertę gdzie w trzech poz dał rażąco niską cenę, ale bardzo szczegółowo wyjaśnił nam po wezwaniu go przedkładając do tego stosowne dokumenty potwierdzające jego uzasadnienia, ale ... w jednej poz dał tak rażąco wysoka cenę (właśnie dot. obsługi przenośnych wc wraz z dodatkowymi serwisami). My w kosztorysie założyliśmy że koszt m-c to 500 zł, a Wykonawca dal kwotę 4500 zł! Ogólnie na całości oferty był rażąco niski, ale to wyjaśnił jak wspomniałam powyżej. W Umowie oraz OPZ jest zapis : dzierżawa, opróżnianie i dezynfekcja kabiny ustawionej w ..... odbywać się będzie raz w tygodniu. Rozliczanie z wykonywanych prac odbywać się będzie ryczałtowo, po zakończonym miesiącu, w którym usługa została wykonana. Teraz nasuwa się pytanie: Czy można nie zlecać Wykonawcy usługi co tydz. czy co miesiąc tylko rzadziej albo wcale bo kwota jaką przeznaczył na wykonanie tej usługi jest drastycznie wysoka!!! W formularzu ofertowym w tabeli była podana szacunkowa wielkość zamówienia : 12. Jakby ktoś to wyłapał i nagłośnił w mieście, że za utrzymanie TOI TOI miesięcznie płacimy 4500 zł to skandal!!! Czy da radę jakoś wyjść z tej sytuacji ?????
1
2018-02-14 08:13 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Po otwarciu ofert nie możemy zmieniać istotnych warunków zamówienia. Sposób realizacji - wymagania, sposób płatności - to warunki istotne, które wpłynęły na cenę złożonej oferty.
Jeżeli, w przewidzianych zmianach umowy nie uwzględniliśmy możliwości zmiany ilości świadczonej usługi, czyli np. nie 12 ale zmniejszenie do 10 w przypadku gdy (.....opis) to nie bardzo widzę teraz możliwość negocjowania z wykonawcą, że wykona mniej. Sprawdziłabym dokładnie zapisy SIWZ i umowy.
Niestety, rażąco wysokiej ceny nie ma w ustawie :) Rozumiem, że usługa obejmowała więcej czynności nie tylko te TOIki?
Po otwarciu ofert nie możemy zmieniać istotnych warunków zamówienia. Sposób realizacji - wymagania, sposób płatności - to warunki istotne, które wpłynęły na cenę złożonej oferty. Jeżeli, w przewidzianych zmianach umowy nie uwzględniliśmy możliwości zmiany ilości świadczonej usługi, czyli np. nie 12 ale zmniejszenie do 10 w przypadku gdy (.....opis) to nie bardzo widzę teraz możliwość negocjowania z wykonawcą, że wykona mniej. Sprawdziłabym dokładnie zapisy SIWZ i umowy. Niestety, rażąco wysokiej ceny nie ma w ustawie :) Rozumiem, że usługa obejmowała więcej czynności nie tylko te TOIki?
1
2018-02-14 08:19 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy