Forum


Powrót ZŁOŻENIE WADIUM DO OFERTY W FORMIE GWARANCJI BANKOWEJ...Czy tj w terminie i prawidłowo???

J.

Justyna .....

6

Witam,
Mam do was pytanie i prośbę zarazem. Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe do którego wpłynęły 2 oferty. Otwarcie było o godz. 10:30 - było dwóch wykonawców na otwarciu - wszystko przebiegało zgodnie z ustawa PZP. Jeden wykonawca złożył wadium przelewem bankowym - oczywiście zgodnie z ustawą, potwierdzenie przelewu załączył do oferty, drugi Wykonawca załączył do oferty Gwarancję Bankową, ale w kasie nie przedłożył potwierdzenia złożenia wadium i w jakiej formie.
Teraz mamy taką sytuację. Wykonawca którego oferta była droższa zarzuca nam, że tego pierwszego powinniśmy odrzucić ponieważ nie złożył w terminie wadium do postępowania. My wyjaśniamy Wykonawcy droższemu, że ten tańszy Wykonawca złożył Wadium w terminie, bo oferta wpłynęła przed datą składania ofert a Gwarancja była załączona do oferty! Po otwarciu oferty Wydział Zam. Publ. zaniósł do kasy tą gwarancję bankową żeby potwierdzić, że wadium jest do danego postępowania.
Wykonawca droższy twierdzi, że oferta powinna zostać odrzucona! Według nas jest wszystko ok!
Czy mieliście u siebie taka sytuację???
Czy macie może jakieś Wyroki KIO w tym temacie? podrzućcie proszę ...
Witam, Mam do was pytanie i prośbę zarazem. Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe do którego wpłynęły 2 oferty. Otwarcie było o godz. 10:30 - było dwóch wykonawców na otwarciu - wszystko przebiegało zgodnie z ustawa PZP. Jeden wykonawca złożył wadium przelewem bankowym - oczywiście zgodnie z ustawą, potwierdzenie przelewu załączył do oferty, drugi Wykonawca załączył do oferty Gwarancję Bankową, ale w kasie nie przedłożył potwierdzenia złożenia wadium i w jakiej formie. Teraz mamy taką sytuację. Wykonawca którego oferta była droższa zarzuca nam, że tego pierwszego powinniśmy odrzucić ponieważ nie złożył w terminie wadium do postępowania. My wyjaśniamy Wykonawcy droższemu, że ten tańszy Wykonawca złożył Wadium w terminie, bo oferta wpłynęła przed datą składania ofert a Gwarancja była załączona do oferty! Po otwarciu oferty Wydział Zam. Publ. zaniósł do kasy tą gwarancję bankową żeby potwierdzić, że wadium jest do danego postępowania. Wykonawca droższy twierdzi, że oferta powinna zostać odrzucona! Według nas jest wszystko ok! Czy mieliście u siebie taka sytuację??? Czy macie może jakieś Wyroki KIO w tym temacie? podrzućcie proszę ...
1
2018-02-23 11:09 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Gwarancję bankową wykonawca dołącza do oferty. Nie ma obowiązku potwierdzania w kasie, coś się przegranemu pokręciło i najwyraźniej nie godzi się z przegraną, bo wymyśla.
Nie bardzo rozumiem po co WZP poszedł potwierdzać gwarancję w kasie, że do danego postępowania - skoro gwarancja była dołączona do oferty. No , ale może to jakieś wewnętrzne procedury :)
Gwarancję bankową wykonawca dołącza do oferty. Nie ma obowiązku potwierdzania w kasie, coś się przegranemu pokręciło i najwyraźniej nie godzi się z przegraną, bo wymyśla. Nie bardzo rozumiem po co WZP poszedł potwierdzać gwarancję w kasie, że do danego postępowania - skoro gwarancja była dołączona do oferty. No , ale może to jakieś wewnętrzne procedury :)
1
2018-02-23 11:18 2
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy