Forum


Powrót Sprawozdanie - umowy wykonawcze

A.

Artur .....

0

W 2017 r. realizowaliśmy umowy ramowe zawarte przez centralnego zamawiającego. W ramach jednej z umów ramowych podpisaliśmy kilka umów wykonawczych, każda z nich nie przekroczyła kwoty 30 tys euro, ale już wszystkie razem przekraczały. Zasadniczo zamówienia te podlegają wyłączeniu na zasadzie art. 4 pkt 11 (czyli jako udzielone wykonawcy wybranemu przez centralnego zamawiającego). Zgodnie z wytycznymi UZP przy zamówieniach wyłączonych z ustawy powinniśmy je wykazywać w odpowiednich polach (na podstawie innych przesłanych niż art. 4 pkt 8) tylko wtedy jeżeli przekraczają kwotę z art. 4 pkt. 8 ustawy. To według was gdzie powinienem wykazać te umowy wykonawcze? Jako udzielone z art. 4 pkt 11 czy art. 4 pkt 8?
Jeszcze jedno pytanie do zorientowanych bo już mam mieszane odczucia. Czy zamówienia udzielone w imieniu jednostki przez centralnego zamawiającego (nie mówię o ramowych ale o "zwykłych" zamówieniach) dane jednostki wykazują w swoich sprawozdaniach? Bo centralny zamawiający je wykazuje w swoich sprawozdaniach więc jest to pewien dualizm jak dla mnie. Oni wykażą i my wykażemy, czyli wartości zostaną powielone.
W 2017 r. realizowaliśmy umowy ramowe zawarte przez centralnego zamawiającego. W ramach jednej z umów ramowych podpisaliśmy kilka umów wykonawczych, każda z nich nie przekroczyła kwoty 30 tys euro, ale już wszystkie razem przekraczały. Zasadniczo zamówienia te podlegają wyłączeniu na zasadzie art. 4 pkt 11 (czyli jako udzielone wykonawcy wybranemu przez centralnego zamawiającego). Zgodnie z wytycznymi UZP przy zamówieniach wyłączonych z ustawy powinniśmy je wykazywać w odpowiednich polach (na podstawie innych przesłanych niż art. 4 pkt 8) tylko wtedy jeżeli przekraczają kwotę z art. 4 pkt. 8 ustawy. To według was gdzie powinienem wykazać te umowy wykonawcze? Jako udzielone z art. 4 pkt 11 czy art. 4 pkt 8? Jeszcze jedno pytanie do zorientowanych bo już mam mieszane odczucia. Czy zamówienia udzielone w imieniu jednostki przez centralnego zamawiającego (nie mówię o ramowych ale o "zwykłych" zamówieniach) dane jednostki wykazują w swoich sprawozdaniach? Bo centralny zamawiający je wykazuje w swoich sprawozdaniach więc jest to pewien dualizm jak dla mnie. Oni wykażą i my wykażemy, czyli wartości zostaną powielone.
1
2018-02-26 10:47 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy