Forum


Powrót Będzie nowe Prawo zamówień publicznych!

AA

Administrator ApexNet

Szanowni Państwo,

jak informuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii trwają prace nad całkowicie nowym Prawem zamówień pulicznych.

Emilewicz w wywiadzie dla Pulsu Biznesu mówi:
„chcemy na tyle usprawnić system, żeby przetargi były bardziej konkurencyjne, wykorzystywały potencjał małych i średnich przedsiębiorstw. Największa pula pieniędzy w kraju jest przecież w zamówieniach publicznych. Nowe prawo powinno pozwolić je wykorzystać przede wszystkim efektywnie oraz umożliwić wsparcie innowacyjności. (…) Potem zaprosimy interesariuszy do rozmów. Identyfikujemy trzy grupy adresatów regulacji: przedsiębiorców, administrację lokalną i centralną oraz środowiska akademickie. Chcemy, aby projekt ustawy był gotowy jesienią. Nie ścigamy się z czasem, chcemy przygotować solidne prawo”

Projekt ustawy miałby być gotów jesienią, a nowe prawo weszłoby w życie w III-IV kwartale 2019 r.

Szanowni Państwo, jak informuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii trwają prace nad całkowicie nowym Prawem zamówień pulicznych. Emilewicz w wywiadzie dla Pulsu Biznesu mówi: "chcemy na tyle usprawnić system, żeby przetargi były bardziej konkurencyjne, wykorzystywały potencjał małych i średnich przedsiębiorstw. Największa pula pieniędzy w kraju jest przecież w zamówieniach publicznych. Nowe prawo powinno pozwolić je wykorzystać przede wszystkim efektywnie oraz umożliwić wsparcie innowacyjności. (...) Potem zaprosimy interesariuszy do rozmów. Identyfikujemy trzy grupy adresatów regulacji: przedsiębiorców, administrację lokalną i centralną oraz środowiska akademickie. Chcemy, aby projekt ustawy był gotowy jesienią. Nie ścigamy się z czasem, chcemy przygotować solidne prawo"<strong> </strong> <strong>Projekt ustawy miałby być gotów jesienią, a nowe prawo weszłoby w życie w III-IV kwartale 2019 r.</strong>
0
2018-03-02 14:12 1

M.

Marcin .....

Fachowiec 117

Oj, żeby to nie był taki projekt, jak ten poprzedzający nowelizację z 2016 r. Mam nadzieję, że okres vacatio legis będzie odpowiednio długi.
Oj, żeby to nie był taki projekt, jak ten poprzedzający nowelizację z 2016 r. Mam nadzieję, że okres vacatio legis będzie odpowiednio długi.
1
2018-03-02 14:16 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy