Forum


Powrót Art. 25a ust. 5 pkt 2

J.

Jacek .....

Fachowiec 545

Jak rozumiecie ten artykuł? To jest obowiązek? Jak to się ma do badania braku podstaw do wykluczenia podwykonawców podczas realizacji umowy (art. 36ba)?
Jak rozumiecie ten artykuł? To jest obowiązek? Jak to się ma do badania braku podstaw do wykluczenia podwykonawców podczas realizacji umowy (art. 36ba)?
1
2016-08-17 12:32 0

N.

Natalia .....

26

wg mnie nie jest to obowiązek i wszystko zależy od tego czy chcesz badać podwykonawcę pod katem wykluczenia. Jeżeli chcesz badać pod tym względem podwykonawcę to jeżeli chodzi o art. 25a ust.5 pkt. 2 - taką informację powinieneś od razu zamieścić w SIWZ, ponieważ te dokumenty należy złożyć wraz z ofertą. Więc Wykonawca musi mieć jasno napisane co od niego wymagasz - zresztą Ty będziesz robił wzór oświadczenia poniżej progów. Czyli zapis w SIWZ oraz stosowny zapis w oświadczeniu + później jeżeli uznasz już jakaś ofertę za najkorzystniejszej konkretne dokumenty- jeżeli ich będziesz wymagał i napiszesz to w SIWZ

Natomiast zapisy art. 36 ba , stosujesz już na etapie realizacji umowy- wtedy stosowny zapis możesz wprowadzić do umowy, że w przypadku wystąpienia okoliczności o której mowa w art.36 ba 1, zamawiający będzie wymagał...., przy zapisach w umowie należało by dopisać też treść art. 36 ba ust. 2 , który jest istotny.


tak ja to przynajmniej odbieram, zobaczymy może ktoś ma inne zdanie

ps. wzory ew. oświadczeń poniżej progów znajdziesz na stronie internetowej UZP
wg mnie nie jest to obowiązek i wszystko zależy od tego czy chcesz badać podwykonawcę pod katem wykluczenia. Jeżeli chcesz badać pod tym względem podwykonawcę to jeżeli chodzi o art. 25a ust.5 pkt. 2 - taką informację powinieneś od razu zamieścić w SIWZ, ponieważ te dokumenty należy złożyć wraz z ofertą. Więc Wykonawca musi mieć jasno napisane co od niego wymagasz - zresztą Ty będziesz robił wzór oświadczenia poniżej progów. Czyli zapis w SIWZ oraz stosowny zapis w oświadczeniu + później jeżeli uznasz już jakaś ofertę za najkorzystniejszej konkretne dokumenty- jeżeli ich będziesz wymagał i napiszesz to w SIWZ Natomiast zapisy art. 36 ba , stosujesz już na etapie realizacji umowy- wtedy stosowny zapis możesz wprowadzić do umowy, że w przypadku wystąpienia okoliczności o której mowa w art.36 ba 1, zamawiający będzie wymagał...., przy zapisach w umowie należało by dopisać też treść art. 36 ba ust. 2 , który jest istotny. tak ja to przynajmniej odbieram, zobaczymy może ktoś ma inne zdanie ps. wzory ew. oświadczeń poniżej progów znajdziesz na stronie internetowej UZP
1
2016-08-17 21:01 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy