Forum


Powrót PODWYKONAWSTWO w umowie na usługę

K.

Kamilla .....

0

Czy w umowach na usługi np. wykonania prac projektowych wprowadzacie zapisy dotyczące podwykonawstwa? Aktualnie realizuję taką umowę na wykonanie projektu, gdzie mam zapisy, że wykonawca może powierzyć wykonanie części umowy podwykonawcy za zgodą zamawiającego i musi przedstawić kopię umowy o podwykonawstwo. W ofercie firma wskazała że wykona przedmiot umowy osobiście a teraz dostałam dokumentację badań podłoża wraz z opinią geotechniczną gdzie opracowanie wykonała inna firma. Czy każde zlecenie prac potrzebnych do realizacji przedmiotu umowy np. wykonanie mapy do celów projektowych przez geodetę, czy wykonanie badań geotechnicznych jest PODWYKONAWSTWEM? Co o tym myślicie i czy pilnujecie takich kwestii w umowach na usługi?
Czy w umowach na usługi np. wykonania prac projektowych wprowadzacie zapisy dotyczące podwykonawstwa? Aktualnie realizuję taką umowę na wykonanie projektu, gdzie mam zapisy, że wykonawca może powierzyć wykonanie części umowy podwykonawcy za zgodą zamawiającego i musi przedstawić kopię umowy o podwykonawstwo. W ofercie firma wskazała że wykona przedmiot umowy osobiście a teraz dostałam dokumentację badań podłoża wraz z opinią geotechniczną gdzie opracowanie wykonała inna firma. Czy każde zlecenie prac potrzebnych do realizacji przedmiotu umowy np. wykonanie mapy do celów projektowych przez geodetę, czy wykonanie badań geotechnicznych jest PODWYKONAWSTWEM? Co o tym myślicie i czy pilnujecie takich kwestii w umowach na usługi?
1
2018-03-29 11:52 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 848

Jeżeli nie zastrzegliście w postępowaniu, że kluczowe części zamówienia na usługi ma zrobić wykonawca, to wykonawca ma prawo mieć podwykonawcę. Ponadto jeżeli w umowie dopuszczacie wprowadzenie podwykonawcy to powinno to się odbyć zgodnie z umową (zawsze zamawiający ma prawo badać podwykonawców pod kątem wykluczenia - art. 36 ba)
Jeżeli nie zastrzegliście w postępowaniu, że kluczowe części zamówienia na usługi ma zrobić wykonawca, to wykonawca ma prawo mieć podwykonawcę. Ponadto jeżeli w umowie dopuszczacie wprowadzenie podwykonawcy to powinno to się odbyć zgodnie z umową (zawsze zamawiający ma prawo badać podwykonawców pod kątem wykluczenia - art. 36 ba)
1
2018-03-29 12:30 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy