Forum


Powrót Zatrudnianie pracowników tymczasowych, a zapis z art. 67 ust. 1 pkt 7

M.

Malwina .....

10

Witajcie, mam małą zagwostkę i proszę o rady/opinie.

Sprawa wygląda następująco: mam krajowy przetarg nieograniczony na usługę polegającą na rekrutowaniu i kierowaniu pracowników tymczasowych do naszej firmy na 4 różne stanowiska. Chcemy zatrudnić 21 osób. Zastrzegliśmy w siwz, zapis z art. 67 ust. 1 pkt 6 "Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, polegającego na powtórzeniu podobnych usług w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług na poziomie 10%, o ile będzie potrzeba ze strony Zamawiającego, a środki zostały przewidziane w budżecie." Umowa z Wykonawcą ma być podpisana na pół roku.

Moje pytanie brzmi: czy wystarczy obliczyć 10% szacunkowej wartości zamówienia i dodać tę kwotę do szacunkowej wartości zamówienia, czy dla 10% pracowników należy obliczyć koszt całkowity i tę sumę dodać do szacunkowej wartości zamówienia? Czy może te 10% dotyczy jeszcze czegoś innego?

Przyznam szczerze, że nie wiem co z tym fantem zrobić. Nigdy wcześniej nie robiłam postępowań w tym temacie.

Proszę o pomoc :)
Witajcie, mam małą zagwostkę i proszę o rady/opinie. Sprawa wygląda następująco: mam krajowy przetarg nieograniczony na usługę polegającą na rekrutowaniu i kierowaniu pracowników tymczasowych do naszej firmy na 4 różne stanowiska. Chcemy zatrudnić 21 osób. Zastrzegliśmy w siwz, zapis z art. 67 ust. 1 pkt 6 "Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, polegającego na powtórzeniu podobnych usług w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług na poziomie 10%, o ile będzie potrzeba ze strony Zamawiającego, a środki zostały przewidziane w budżecie." Umowa z Wykonawcą ma być podpisana na pół roku. Moje pytanie brzmi: czy wystarczy obliczyć 10% szacunkowej wartości zamówienia i dodać tę kwotę do szacunkowej wartości zamówienia, czy dla 10% pracowników należy obliczyć koszt całkowity i tę sumę dodać do szacunkowej wartości zamówienia? Czy może te 10% dotyczy jeszcze czegoś innego? Przyznam szczerze, że nie wiem co z tym fantem zrobić. Nigdy wcześniej nie robiłam postępowań w tym temacie. Proszę o pomoc :)
1
2018-04-26 09:49 0

A.

Anna .....

84

67 ust. 1 pkt 7? - na pewno? "Siódemka" dotyczy dostaw... Moim zdaniem dodatkowe usługi - zgodnie z literalnym brzmieniem art. 67 ust. 1 pkt 6 - należy uwzględniać w odniesieniu do całkowitej wartości przewidywanego dodatkowego zakresu usług. Ja bym obliczyła całkowity koszt i tę sumę dodała do wartości zamówienia.
67 ust. 1 pkt 7? - na pewno? "Siódemka" dotyczy dostaw... Moim zdaniem dodatkowe usługi - zgodnie z literalnym brzmieniem art. 67 ust. 1 pkt 6 - należy uwzględniać w odniesieniu do całkowitej wartości przewidywanego dodatkowego zakresu usług. Ja bym obliczyła całkowity koszt i tę sumę dodała do wartości zamówienia.
1
2018-04-26 09:59 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy