Forum


Powrót Faktura o formularz cenowy

R.

Robert .....

7

Witam,
Przetarg poniżej progów, zamówienia na dostawę pomocy dydaktycznych.
Typu poz. 1 Zestaw sportowy 1 kpl i opisane co wchodzi w skład kompletu. Wykonawca wygrał, prawidłowo zrealizował, to co chciałem i wystawił fakturę z rozbiciem pozycji co wchodziło w skład zestawu informując, ze to są jego nazwy katalogowe i jednostki miar i nie może zmienić faktury, gdyż to podchodzi pod fałszowanie faktury.
Podkreślam, że w dostawie było wszytko OK i też rozumiem sprzedawcę ALE Urząd Marszałkowski nie przyjął mi faktury, z uwagi na inne nazwy czy jednostki miar miedzy formularzem cenowy a fakturą wykonawcy.
Jakieś pomysły co mam zrobić? czy zwykłe oświadczenie wystarczy od wykonawcy?
Witam, Przetarg poniżej progów, zamówienia na dostawę pomocy dydaktycznych. Typu poz. 1 Zestaw sportowy 1 kpl i opisane co wchodzi w skład kompletu. Wykonawca wygrał, prawidłowo zrealizował, to co chciałem i wystawił fakturę z rozbiciem pozycji co wchodziło w skład zestawu informując, ze to są jego nazwy katalogowe i jednostki miar i nie może zmienić faktury, gdyż to podchodzi pod fałszowanie faktury. Podkreślam, że w dostawie było wszytko OK i też rozumiem sprzedawcę ALE Urząd Marszałkowski nie przyjął mi faktury, z uwagi na inne nazwy czy jednostki miar miedzy formularzem cenowy a fakturą wykonawcy. Jakieś pomysły co mam zrobić? czy zwykłe oświadczenie wystarczy od wykonawcy?
1
2018-05-08 13:50 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Wykonawcy najczęściej do faktur "zaciągają" dane z magazynu - wraz ze swoimi nazwami. Jak sprzedają detalicznie to ok. Ale skoro złożyli ofertę do przetargu to faktura ma być odzwierciedleniem tego co zaoferowali - w sposób czytelny również. Każdy program do fakturowania ma możliwość wprowadzenia nazwy własnej (zapewne wykonawca nie chce sobie dodawać pracy), więc nie ma problemu z dostarczeniem faktury z nazwami zgodnymi ze złożoną ofertą.
Nie do końca widzę co jest na tej fakturze, ale rozumiem, że zamiast komplet sportowy, pojawiło się np. piłeczka, rakietka itp ze swoimi cenami. Osobiście bym takiej faktury nie przyjęła (na szczęście fakturami nie muszę się zajmować ;). Skoro wykonawca realizuje zamówienie publiczne, do tego finansowane, ze środków unijnych to musi się dostosować.
Nie ma mowy o żadnym fałszowaniu faktury. Wykonawca złożył ofertę, zawarł umowę i nazwy podane w zamówieniu były mu znane. Faktura powinna być zgodna ze złożoną ofertą, nie nazwami własnymi w magazynie wykonawcy.
Nie umiem powiedzieć, czy UM zgodzi się na jakieś oświadczenia do faktury - to zapewne zależy od wytycznych w tym zakresie (jak mają być opisane faktury i jakie treści mają zawierać).
Wykonawcy najczęściej do faktur "zaciągają" dane z magazynu - wraz ze swoimi nazwami. Jak sprzedają detalicznie to ok. Ale skoro złożyli ofertę do przetargu to faktura ma być odzwierciedleniem tego co zaoferowali - w sposób czytelny również. Każdy program do fakturowania ma możliwość wprowadzenia nazwy własnej (zapewne wykonawca nie chce sobie dodawać pracy), więc nie ma problemu z dostarczeniem faktury z nazwami zgodnymi ze złożoną ofertą. Nie do końca widzę co jest na tej fakturze, ale rozumiem, że zamiast komplet sportowy, pojawiło się np. piłeczka, rakietka itp ze swoimi cenami. Osobiście bym takiej faktury nie przyjęła (na szczęście fakturami nie muszę się zajmować ;). Skoro wykonawca realizuje zamówienie publiczne, do tego finansowane, ze środków unijnych to musi się dostosować. Nie ma mowy o żadnym fałszowaniu faktury. Wykonawca złożył ofertę, zawarł umowę i nazwy podane w zamówieniu były mu znane. Faktura powinna być zgodna ze złożoną ofertą, nie nazwami własnymi w magazynie wykonawcy. Nie umiem powiedzieć, czy UM zgodzi się na jakieś oświadczenia do faktury - to zapewne zależy od wytycznych w tym zakresie (jak mają być opisane faktury i jakie treści mają zawierać).
1
2018-05-08 14:33 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy