Forum


Powrót Wszczęcie postępowania, a środki w budżecie

A.

Adriana .....

0

Czy w momencie wszczęcia postępowania ?(art. 39 przetarg poniżej progu) Zamawiający winien mieć środki w budżecie? Czy może ogłaszać, bez tych środków w planie, wiedząc, ze na dzień podpisania umowy środki będą.
Czy w momencie wszczęcia postępowania ?(art. 39 przetarg poniżej progu) Zamawiający winien mieć środki w budżecie? Czy może ogłaszać, bez tych środków w planie, wiedząc, ze na dzień podpisania umowy środki będą.
1
2018-05-14 10:14 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 872

Środki w budżecie muszą być w momencie podpisania umowy, natomiast w momencie wszczęcia postępowania powinny być np. przy dofinansowaniu ze środków UE, zamawiający może wszcząć postępowanie nie mając przyznanych środków (dofinansowania) a w przypadku braku otrzymania takich środków może unieważnić postępowanie ( o ile to przewidzi w ogłoszeniu). Natomiast gorzej jest ze środków własnych, bo wtedy po ogłoszeniu nie ma mowy o unieważnieniu i gdy okaże się że jednak środków nie macie to naruszenie dyscypliny fp.
Środki w budżecie muszą być w momencie podpisania umowy, natomiast w momencie wszczęcia postępowania powinny być np. przy dofinansowaniu ze środków UE, zamawiający może wszcząć postępowanie nie mając przyznanych środków (dofinansowania) a w przypadku braku otrzymania takich środków może unieważnić postępowanie ( o ile to przewidzi w ogłoszeniu). Natomiast gorzej jest ze środków własnych, bo wtedy po ogłoszeniu nie ma mowy o unieważnieniu i gdy okaże się że jednak środków nie macie to naruszenie dyscypliny fp.
1
2018-05-14 10:30 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy