Forum


Powrót zamówienia z art. 4.8

A.

Anna .....

3

Mam pytanie, czy w zamówieniach realizowanych na podstawie art. 4.8 możliwe jest podanie w opisie konkretnej marki i modelu przedmiotu zamówienia?
Mam pytanie, czy w zamówieniach realizowanych na podstawie art. 4.8 możliwe jest podanie w opisie konkretnej marki i modelu przedmiotu zamówienia?
1
2018-05-15 07:07 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 426

Przepis art 4.8 obejmujacy zamówienia nieskiej wartości wyłącza spod stosowania przepisów Pzp - w tym dotyczących wymogów związanych z OPZ zabraniających podawania nazw, marek itp. Tak więc zakazu wyrażonego wprost nie ma.
Jednocześnie ustawa o finansach publicznych zobowiązuje do m.inn. do najbardziej efektywnego wydatkowania środków publicznych . Niektórzy twierdzą że podanie nazwy może powodować że kupimy przedmiot droższy, pominąwszy tańszy który też będzie spełniał potrzeby zamawiającego ale poprzez podanie nazwy własnej zostanie wyeliminowany
Przepis art 4.8 obejmujacy zamówienia nieskiej wartości wyłącza spod stosowania przepisów Pzp - w tym dotyczących wymogów związanych z OPZ zabraniających podawania nazw, marek itp. Tak więc zakazu wyrażonego wprost nie ma. Jednocześnie ustawa o finansach publicznych zobowiązuje do m.inn. do najbardziej efektywnego wydatkowania środków publicznych . Niektórzy twierdzą że podanie nazwy może powodować że kupimy przedmiot droższy, pominąwszy tańszy który też będzie spełniał potrzeby zamawiającego ale poprzez podanie nazwy własnej zostanie wyeliminowany
1
2018-05-15 07:20 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy