Forum


Powrót Rażąco niska cena na olej opałowy

J.

Jan .....

0

W Polsce istnieje klasyczny duopol (jedynymi producentami lekkiego oleju opałowego w Polsce są PKN Orlen i Grupa Lotos),
Producenci na swoich stronach internetowych zamieszczają cenę SPOT oleju opałowego po której sprzedają ten produkt każdemu uprawnionemu podmiotowi gospodarczemu w bazie paliw. Producenci udziela opustów od ceny SPOT wyłącznie Autoryzowanym Dystrybutorom – pełny wykaz na ich stronie www.
Powszechnie wiadomo, że Autoryzowany Dystrybutor może maksymalnie wypracować opust w granicach 170,00 zł/m3.
Biorąc powyższe pod uwagę czy mam obowiązek odrzucić ofertę z opustem np. 180 zł/m3 i większym, jako z rażąco niską ceną tzn. dumpingową?
Osobiście uważam, że tak bo to jest jakiś "wałek" ale wykonawca się odwołuje powołując się na art. 90.
W Polsce istnieje klasyczny duopol (jedynymi producentami lekkiego oleju opałowego w Polsce są PKN Orlen i Grupa Lotos), Producenci na swoich stronach internetowych zamieszczają cenę SPOT oleju opałowego po której sprzedają ten produkt każdemu uprawnionemu podmiotowi gospodarczemu w bazie paliw. Producenci udziela opustów od ceny SPOT wyłącznie Autoryzowanym Dystrybutorom – pełny wykaz na ich stronie www. Powszechnie wiadomo, że Autoryzowany Dystrybutor może maksymalnie wypracować opust w granicach 170,00 zł/m3. Biorąc powyższe pod uwagę czy mam obowiązek odrzucić ofertę z opustem np. 180 zł/m3 i większym, jako z rażąco niską ceną tzn. dumpingową? Osobiście uważam, że tak bo to jest jakiś "wałek" ale wykonawca się odwołuje powołując się na art. 90.
1
2018-05-18 13:47 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

A wezwał Pan wykonawce do wyjaśnienia RNC i czy wykonawca złożył takie wyjąśnienia?
A wezwał Pan wykonawce do wyjaśnienia RNC i czy wykonawca złożył takie wyjąśnienia?
1
2018-05-18 13:54 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy