Forum


Powrót Prośba wykonawcy o ofertę drugiego wykonawcy - kilka pytań

A.

Adam .....

1

Dzień dobry,
Jesteśmy po otwarciu ofert w przetargu nieograniczonym, który był podzielony na 3 części.

Dwóch wykonawców złożyło oferty na dwie wspólne części.
Jeden z wykonawców prosi o skan oferty drugiego wykonawcy i oczywiście zgodnie z ustawą ma do tego prawo.

Moje pytania są natomiast następujące:
1. czy proszącemu wykonawcy udostępnić tylko ofertę drugiego wykonawcy w rozumieniu oferty złożonej na poszczególne części w postępowaniu, czy całość oferty łącznie ze wszystkimi dokumentami (wyciągi z KRK, JEDZ etc.)?

2. Wykonawca drugi (ten, o którego ofertę prosi inny wykonawca ) zaznaczył w formularzu cenowym, że oferta zawiera informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa, lecz nie wskazał tych informacji w sposób wymagany i określony w specyfikacji (prawdę mówiąc w ogóle nie ma informacji, które części oferty stanowią tajemnicę). W samym formularzu ofertowym była natomiast adnotacja, iż jeśli wykonawca zaznaczy że jego oferta (lub część) stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa powinien załączyć wyjaśnienia. W przeciwnym wypadku zamawiający uzna, iż informacje są jawne.

Uprzejma prośba o pomoc
Serdecznie dziękuję!
Dzień dobry, Jesteśmy po otwarciu ofert w przetargu nieograniczonym, który był podzielony na 3 części. Dwóch wykonawców złożyło oferty na dwie wspólne części. Jeden z wykonawców prosi o skan oferty drugiego wykonawcy i oczywiście zgodnie z ustawą ma do tego prawo. Moje pytania są natomiast następujące: 1. czy proszącemu wykonawcy udostępnić tylko ofertę drugiego wykonawcy w rozumieniu oferty złożonej na poszczególne części w postępowaniu, czy całość oferty łącznie ze wszystkimi dokumentami (wyciągi z KRK, JEDZ etc.)? 2. Wykonawca drugi (ten, o którego ofertę prosi inny wykonawca ) zaznaczył w formularzu cenowym, że oferta zawiera informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa, lecz nie wskazał tych informacji w sposób wymagany i określony w specyfikacji (prawdę mówiąc w ogóle nie ma informacji, które części oferty stanowią tajemnicę). W samym formularzu ofertowym była natomiast adnotacja, iż jeśli wykonawca zaznaczy że jego oferta (lub część) stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa powinien załączyć wyjaśnienia. W przeciwnym wypadku zamawiający uzna, iż informacje są jawne. Uprzejma prośba o pomoc Serdecznie dziękuję!
0
2018-05-29 08:34 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Wykonawca już z oferta złożył KRK?
Ad1 - to zależy, najczęściej wykonawcom zależy na formularzu oferty, względnie na FC jeżeli był wymagany. Jeżeli we wniosku jest wskazane do oferty - dość ogólnie, to mamy na myśli ofertę złożoną w całości. Osobiście, jak mam wątpliwości to mailem dopytuje Wykonawcę, czy ze skanować FO/FC czy całość złożonej oferty, Najczęściej chcą tylko FO/FC. Jeżeli to przetarg unijny to mogą też chcieć skan JEDZa.
Ad.2) wątpliwe TP zawsze wyjaśniam z Radcą.
Wykonawca już z oferta złożył KRK? Ad1 - to zależy, najczęściej wykonawcom zależy na formularzu oferty, względnie na FC jeżeli był wymagany. Jeżeli we wniosku jest wskazane do oferty - dość ogólnie, to mamy na myśli ofertę złożoną w całości. Osobiście, jak mam wątpliwości to mailem dopytuje Wykonawcę, czy ze skanować FO/FC czy całość złożonej oferty, Najczęściej chcą tylko FO/FC. Jeżeli to przetarg unijny to mogą też chcieć skan JEDZa. Ad.2) wątpliwe TP zawsze wyjaśniam z Radcą.
0
2018-05-29 08:47 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy