Forum


Powrót sytuacja ekonomiczna lub finansowa

G.

Gabriela .....

2

Witam, przetarg nieograniczony, zamówienie nie podzielone na części. SWZ to 190 000 000 zł netto. Jak obliczyć:
Posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż ... ?
Posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszej niż ...
Proszę o pomoc, bo po przejęciu zp w firmie odnoszę wrażenie, że było to źle robione.
Witam, przetarg nieograniczony, zamówienie nie podzielone na części. SWZ to 190 000 000 zł netto. Jak obliczyć: Posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż ... ? Posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszej niż ... Proszę o pomoc, bo po przejęciu zp w firmie odnoszę wrażenie, że było to źle robione.
0
2018-06-01 09:03 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Nie ma jednego dobrego rozwiązania. Wszystko zależy od rodzaju zamówienia, czy będą płatności w częściach - Zamawiający patrząc na zaplanowaną realizację ocenią ją przez pryzmat potrzebnych środków - zdolności kredytowej na sprawną realizację. Kwota ta nie powinna być wyższa niż nasze wyliczenia, nawet niższa - bo oferta zawiera nie tylko koszty/wydatki Wykonawcy ale i jego zysk, czyli można tą wartość obniżyć o X% (5-10-20... zależy od branży).
Podobnie jest z OC - ocenia się wartość ryzyka w prowadzonej działalności/realizacji zamówienia. Jeżeli po raz pierwszy prowadzicie takie postępowanie to można zapytać firmę ubezpieczeniową Was obsługującą jak ustalają wartość OC dla danej działalności - zwłaszcza przy inwestycjach na setki milionów zł.
Nie ma jednego dobrego rozwiązania. Wszystko zależy od rodzaju zamówienia, czy będą płatności w częściach - Zamawiający patrząc na zaplanowaną realizację ocenią ją przez pryzmat potrzebnych środków - zdolności kredytowej na sprawną realizację. Kwota ta nie powinna być wyższa niż nasze wyliczenia, nawet niższa - bo oferta zawiera nie tylko koszty/wydatki Wykonawcy ale i jego zysk, czyli można tą wartość obniżyć o X% (5-10-20... zależy od branży). Podobnie jest z OC - ocenia się wartość ryzyka w prowadzonej działalności/realizacji zamówienia. Jeżeli po raz pierwszy prowadzicie takie postępowanie to można zapytać firmę ubezpieczeniową Was obsługującą jak ustalają wartość OC dla danej działalności - zwłaszcza przy inwestycjach na setki milionów zł.
0
2018-06-04 07:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy