Forum


Powrót WADIUM W FORMIE GWARANCJI BANKOWEJ - JAK TERAZ ZATRZYMAĆ WADIUM ...?

J.

Justyna .....

6

Witam was ;)
Mam do was pytanko - czy ktoś z was miał może taką sytuację w swoim postępowaniu:
zostało ogłoszone postępowanie pow. progów , ofertę złożyło 3 wykonawców, każdy dokonał wpłaty wadium w formie gwarancji bankowej. Pierwszy z Wykonawców nie uzupełnił dokumentów - zgodnie z wezwaniem, drugi uzupełnił, trzeci też, ale jest najdroższy. I pierwszy i drugi mieści się w kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia. Zgodnie z PZP pierwszemu teraz musimy zatrzymać wadium... tylko teraz mamy zagwozdkę - jak ??? Nigdy do tej pory nie zatrzymywaliśmy wadium z gwarancji bankowej - tylko z wpłaty przelewem na konto.
Może ktoś z was zatrzymywał już wadium z gwarancji bankowej i podpowie jak to należy zrobić? Kto ma się tym zająć? Czy Wydział Finansowy w Urzędzie czy Wydział merytoryczny który nam zleca postępowanie? Czy my jaki Komórka Zam.Publ.?
Nigdzie nie mamy opisanego postępowania jeżeli chodzi o zwrot wadium ;/
Witam was ;) Mam do was pytanko - czy ktoś z was miał może taką sytuację w swoim postępowaniu: zostało ogłoszone postępowanie pow. progów , ofertę złożyło 3 wykonawców, każdy dokonał wpłaty wadium w formie gwarancji bankowej. Pierwszy z Wykonawców nie uzupełnił dokumentów - zgodnie z wezwaniem, drugi uzupełnił, trzeci też, ale jest najdroższy. I pierwszy i drugi mieści się w kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia. Zgodnie z PZP pierwszemu teraz musimy zatrzymać wadium... tylko teraz mamy zagwozdkę - jak ??? Nigdy do tej pory nie zatrzymywaliśmy wadium z gwarancji bankowej - tylko z wpłaty przelewem na konto. Może ktoś z was zatrzymywał już wadium z gwarancji bankowej i podpowie jak to należy zrobić? Kto ma się tym zająć? Czy Wydział Finansowy w Urzędzie czy Wydział merytoryczny który nam zleca postępowanie? Czy my jaki Komórka Zam.Publ.? Nigdzie nie mamy opisanego postępowania jeżeli chodzi o zwrot wadium ;/
0
2018-06-05 15:20 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Raczej trudno będzie o jednoznaczną wskazówkę, ponieważ każdy Zamawiający może mieć inne zasady. U nas zajmuje się tym kancelaria nas obsługująca - wysyłamy do nich pismo np. o wykluczeniu wykonawcy, kopię gwarancji bankowej, czasami dodatkowe dane jeżeli są potrzebne. Radca pisze pismo do instytucji banku, który udzielił gwarancji - należy zachować terminy! - wskazane w gwarancji, ponieważ sprawdzają czy pismo wpłynęło w terminie.

Nie ma potrzeby opisywania w SIWZ zwrotu wadium :)
Raczej trudno będzie o jednoznaczną wskazówkę, ponieważ każdy Zamawiający może mieć inne zasady. U nas zajmuje się tym kancelaria nas obsługująca - wysyłamy do nich pismo np. o wykluczeniu wykonawcy, kopię gwarancji bankowej, czasami dodatkowe dane jeżeli są potrzebne. Radca pisze pismo do instytucji banku, który udzielił gwarancji - należy zachować terminy! - wskazane w gwarancji, ponieważ sprawdzają czy pismo wpłynęło w terminie. Nie ma potrzeby opisywania w SIWZ zwrotu wadium :)
0
2018-06-06 07:36 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy