Forum


Powrót Weryfikacja podpisu na JEDZ

D.

Daria .....

0

Wykonawca przesłał zabezpieczony hasłem JEDZ na adres email wskazany w SIWZ. W formularzu oferty podał hasło. Gdy rozpakowałam przesłany plik pojawiły mi się pliki .pdf oraz o tej samej nazwie z rozszerzeniem .pdf.xades Po zainstalowaniu wymaganego programu, po wpisaniu hasła otworzyło mi się okno "dane podpisane" gdzie widzę nazwisko kto podpisał, czas podpisu. Gdy wcisnę "wyświetl certyfikat" pokazuje mi się informację o certyfikacie, dla kogo wystawiony, przez kogo i ważny od...do... oraz informacja że "certyfikat wydany zgodnie z Załącznikiem I do Rozporządzenia nr 910/2014". Jest jeszcze przycisk "weryfikuj integralność" i jak to wciskam wyskakuje mi komunikat "wystąpił błąd podczas weryfikacji. błąd podpisu XAdES Walidacja nie udała się. Prawdopodobnie dane zostały zmienione.
Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza? Czy coś nie tak jest z podpisem? Mogę uznać, że JEDZ podpisany jest dobrze patrząc na ważność podpisu (przy wyświetlaniu certyfikatu).
Proszę o pomoc. Pierwszy raz otwieram JEDZ podpisany elektronicznie.
Wykonawca przesłał zabezpieczony hasłem JEDZ na adres email wskazany w SIWZ. W formularzu oferty podał hasło. Gdy rozpakowałam przesłany plik pojawiły mi się pliki .pdf oraz o tej samej nazwie z rozszerzeniem .pdf.xades Po zainstalowaniu wymaganego programu, po wpisaniu hasła otworzyło mi się okno "dane podpisane" gdzie widzę nazwisko kto podpisał, czas podpisu. Gdy wcisnę "wyświetl certyfikat" pokazuje mi się informację o certyfikacie, dla kogo wystawiony, przez kogo i ważny od...do... oraz informacja że "certyfikat wydany zgodnie z Załącznikiem I do Rozporządzenia nr 910/2014". Jest jeszcze przycisk "weryfikuj integralność" i jak to wciskam wyskakuje mi komunikat "wystąpił błąd podczas weryfikacji. błąd podpisu XAdES Walidacja nie udała się. Prawdopodobnie dane zostały zmienione. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza? Czy coś nie tak jest z podpisem? Mogę uznać, że JEDZ podpisany jest dobrze patrząc na ważność podpisu (przy wyświetlaniu certyfikatu). Proszę o pomoc. Pierwszy raz otwieram JEDZ podpisany elektronicznie.
0
2018-06-08 07:48 0

M.

Marian .....

0

Ja osobiście nie mam powyższego problemu, ale chciałem się "podłączyć do tematu JEDZ-a" pytając o formę zabezpieczenia tego dokumentu u Zamawiającego. Czy drukujemy i do dokumentacji, a jeśli nie to ........????.
Ja osobiście nie mam powyższego problemu, ale chciałem się "podłączyć do tematu JEDZ-a" pytając o formę zabezpieczenia tego dokumentu u Zamawiającego. Czy drukujemy i do dokumentacji, a jeśli nie to ........????.
0
2018-06-08 08:10 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy