Forum


Powrót Umowa podwykonawstwa roboty budowlane vs dostawy z montazem.

R.

Robert .....

7

Proszę o podpowiedź.

GW realizuje roboty budowlane. Ja jako przyszły podwykonawca, zamierzam zawrzeć z GW umowę na dostawę mebli, czyli kategoria dostaw.
Czy muszę akceptować warunki umowy, np. okres gwarancji podanej przez GW?
Czy Inwestor ma prawo do zakwestionowania umowy, jeżeli wynegocjuję mniejszy termin gwarancji? Nie widzę art w ustawie, aby Zamawiający mógł takie uwagi dać do umowy, jeżeli to kategoria dostaw? Ogólnie sądzę, ze to GW może wziąć na siebie odpowiedzialność dłuższego terminu gwarancji, jeżeli taki określił przystępując do przetargu.
Czy się mylę?
Proszę o podpowiedź. GW realizuje roboty budowlane. Ja jako przyszły podwykonawca, zamierzam zawrzeć z GW umowę na dostawę mebli, czyli kategoria dostaw. Czy muszę akceptować warunki umowy, np. okres gwarancji podanej przez GW? Czy Inwestor ma prawo do zakwestionowania umowy, jeżeli wynegocjuję mniejszy termin gwarancji? Nie widzę art w ustawie, aby Zamawiający mógł takie uwagi dać do umowy, jeżeli to kategoria dostaw? Ogólnie sądzę, ze to GW może wziąć na siebie odpowiedzialność dłuższego terminu gwarancji, jeżeli taki określił przystępując do przetargu. Czy się mylę?
0
2018-06-17 18:40 0

R.

Robert .....

7

Też kwestia dalszych podwykonawców, czy jest odpowiedni art. , który reguluje to?
Czy umowa na dostawy, musi zawierać zawsze zapis dot. dalszych podwykonawców, jeżeli to dotyczy dostaw?
Czy Inwestor może zakwestionować taką umowę, jeżeli zapis o dalszych podwykonawcach nie będzie umieszczony i na jakiej podstawie może zakwestionować, w przypadku jakby mógł?

Generalny Wykonawca tylko powołuje się na to, że mu Inwestor zakwestionuje umowę.
Też kwestia dalszych podwykonawców, czy jest odpowiedni art. , który reguluje to? Czy umowa na dostawy, musi zawierać zawsze zapis dot. dalszych podwykonawców, jeżeli to dotyczy dostaw? Czy Inwestor może zakwestionować taką umowę, jeżeli zapis o dalszych podwykonawcach nie będzie umieszczony i na jakiej podstawie może zakwestionować, w przypadku jakby mógł? Generalny Wykonawca tylko powołuje się na to, że mu Inwestor zakwestionuje umowę.
0
2018-06-17 20:35 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy