Forum


Powrót JEDZ

T.

Teresa .....

22

Mam pytanie odnośnie dokumentu JEDZ (przetarg unijny), czy zamawiający ma obowiązek tworzenia dokumentu JEDZ/ESPD czy wystarczy instrukcja dla Wykonawcy i zapisy w SIWZ.
Mam takie postępowanie a jeszcze tego nie robiłam, proszę o pomoc i informacje krok po kroku.
Mam pytanie odnośnie dokumentu JEDZ (przetarg unijny), czy zamawiający ma obowiązek tworzenia dokumentu JEDZ/ESPD czy wystarczy instrukcja dla Wykonawcy i zapisy w SIWZ. Mam takie postępowanie a jeszcze tego nie robiłam, proszę o pomoc i informacje krok po kroku.
0
2018-06-18 13:50 0

S.

Sławomir .....

27

Ja radziłbym przygotować samemu - sprawdzanie JEDZA przygotowanego przez Wykonawcę np. w Wordzie to gehenna.

Oczywiście trzeba napisać krótki poradnik z uwzględnieniem instrukcji składania JEDZ elektronicznie.

Zobacz w Edustrefie =>Baza wiedzy => E-booki =>>> "Jak 3-podpisać JEDZ? Poradnik w 6 krokach"
oraz UZP:
https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamowienia .

Na swojej stronie internetowej zamieścić zgodnie z zaleceniami KE na stronie ESPD:
https://ec.europa.eu/tools/espd/filter?lang=pl
dwie wersje JEDZA w formacie: xml i pdf (od razu zapisujemy w dwóch formatach po zakończeniu procesu tworzenia JEDZA i otrzymujemy 3 spakowane pliki : espd-response.xlm, espd-response.pdf i krótkie zalecenia w README.txt).

PDF przyda się do wydrukowania do dokumentacji postępowania.

Poszukaj inspiracji i zobacz jak robą to inni.
Ja radziłbym przygotować samemu - sprawdzanie JEDZA przygotowanego przez Wykonawcę np. w Wordzie to gehenna. Oczywiście trzeba napisać krótki poradnik z uwzględnieniem instrukcji składania JEDZ elektronicznie. Zobacz w Edustrefie =>Baza wiedzy => E-booki =>>> "Jak 3-podpisać JEDZ? Poradnik w 6 krokach" oraz UZP: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamowienia . Na swojej stronie internetowej zamieścić zgodnie z zaleceniami KE na stronie ESPD: https://ec.europa.eu/tools/espd/filter?lang=pl dwie wersje JEDZA w formacie: xml i pdf (od razu zapisujemy w dwóch formatach po zakończeniu procesu tworzenia JEDZA i otrzymujemy 3 spakowane pliki : espd-response.xlm, espd-response.pdf i krótkie zalecenia w README.txt). PDF przyda się do wydrukowania do dokumentacji postępowania. Poszukaj inspiracji i zobacz jak robą to inni.
0
2018-06-18 16:50 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy