Forum


Powrót Projektant dokumentacji technicznej a bycie podwykonowcą

M.

Monika .....

0

Przetarg nieograniczony wymagał sporządzenia dokumentacji technicznej, która została zlecona projektantowi. W przetargu została złożona oferta
firmy X, która zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcy będącemu firmą Y , w której to członkiem zarządu jest ów projektant, co w tej sytuacji?
Przetarg nieograniczony wymagał sporządzenia dokumentacji technicznej, która została zlecona projektantowi. W przetargu została złożona oferta firmy X, która zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcy będącemu firmą Y , w której to członkiem zarządu jest ów projektant, co w tej sytuacji?
0
2018-07-05 08:18 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

oj.. ale łańcuszek :)
To jedyna oferta? Najczęściej, jak wykonawca bierze udział w przygotowaniu dokumentów/OPZ lub w dialogu technicznym to należy wyjaśnić jak udział danej osoby/wykonawcy wpłynął na utrzymanie poziomu konkurencyjności. Informacja na ten temat, od strony Zamawiającego, jest umieszczana w protokole. W powyższym przypadku wyjaśnienia powinien złożyć Wykonawca.
Nie ukrywam, że rzadko mam z takimi sytuacjami do czynienia, ale aktualnie też wzywaliśmy do wyjaśnienia Wykonawców, którzy uczestniczyli w dialogu technicznym - partnerzy konsorcjum uczestniczyli.
oj.. ale łańcuszek :) To jedyna oferta? Najczęściej, jak wykonawca bierze udział w przygotowaniu dokumentów/OPZ lub w dialogu technicznym to należy wyjaśnić jak udział danej osoby/wykonawcy wpłynął na utrzymanie poziomu konkurencyjności. Informacja na ten temat, od strony Zamawiającego, jest umieszczana w protokole. W powyższym przypadku wyjaśnienia powinien złożyć Wykonawca. Nie ukrywam, że rzadko mam z takimi sytuacjami do czynienia, ale aktualnie też wzywaliśmy do wyjaśnienia Wykonawców, którzy uczestniczyli w dialogu technicznym - partnerzy konsorcjum uczestniczyli.
0
2018-07-05 09:05 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy