Forum


Powrót art. 67 ust. 1 pkt 6

Jagoda Świć

0

Dzień dobry,
Jak Państwo szacują i gdzie zawierają informację o przewidzianej wartości zamówienia udzielanego w ciągu 3 lat od daty zamówienia podstawowego? Przykład do mojego pytania: szacowana wartość zamówienia wynosi np. 200 000, ogłaszam przetarg, wygrywa oferta na 170 000, zostaje mi 30 000. Czy mogę w ciągu 3 lat udzielić zamówienia za te 30 000, bo przewidziałam 200 000? Czy to może tak działać?
Pozdrawiam
Dzień dobry, Jak Państwo szacują i gdzie zawierają informację o przewidzianej wartości zamówienia udzielanego w ciągu 3 lat od daty zamówienia podstawowego? Przykład do mojego pytania: szacowana wartość zamówienia wynosi np. 200 000, ogłaszam przetarg, wygrywa oferta na 170 000, zostaje mi 30 000. Czy mogę w ciągu 3 lat udzielić zamówienia za te 30 000, bo przewidziałam 200 000? Czy to może tak działać? Pozdrawiam
0
2016-08-29 13:05 0

N.

Natalia .....

26

W protokole masz odpowiednie rubryki w zakresie powyższego, ponadto zamawiający mogą mieć swoje dodatkowe wewnętrze pisma.

Jest troszeczkę inaczej niż to opisałaś. Żeby skorzystać z powyższej przesłanki musisz ją przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu a wartość musisz doliczyć do swojego zamówienia.
Masz jakieś zamówienie na 200 000 ale z różnych przyczyn mówisz sobie ze chcesz skorzystać z art. 67 ust. 1 pkt.6 wiec ustalasz sobie kwotę swoja kolejna maksymalna (dodatkowa) którą mogłabyś wydać i mówisz 80 000 jak coś ekstra
Więc Twoją wartością zamówienia jest 280 000 w tym 80 000 zamówienia o których mowa w art. 67 ust.1 pkt.6
Ogłaszasz sobie przetarg na swoje zamówienie podstawowe ale gdzieś w dokumentach masz swoją dodatkową wartość i np. dostajesz ofertę na 170 000 ., na jaka kwotę możesz zawrzeć późniejsze zamówienie z art. 67.ust.1 pkt. 6 ? na kwotę....80 000 bo taka kwotę maksymalnie przewidziałaś w swoim zamówieniu - świadomie . Twoje dodatkowe 30 000 nie maja zadnego znaczenia oprócz tego , że udało Ci się coś kupić taniej
W protokole masz odpowiednie rubryki w zakresie powyższego, ponadto zamawiający mogą mieć swoje dodatkowe wewnętrze pisma. Jest troszeczkę inaczej niż to opisałaś. Żeby skorzystać z powyższej przesłanki musisz ją przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu a wartość musisz doliczyć do swojego zamówienia. Masz jakieś zamówienie na 200 000 ale z różnych przyczyn mówisz sobie ze chcesz skorzystać z art. 67 ust. 1 pkt.6 wiec ustalasz sobie kwotę swoja kolejna maksymalna (dodatkowa) którą mogłabyś wydać i mówisz 80 000 jak coś ekstra Więc Twoją wartością zamówienia jest 280 000 w tym 80 000 zamówienia o których mowa w art. 67 ust.1 pkt.6 Ogłaszasz sobie przetarg na swoje zamówienie podstawowe ale gdzieś w dokumentach masz swoją dodatkową wartość i np. dostajesz ofertę na 170 000 ., na jaka kwotę możesz zawrzeć późniejsze zamówienie z art. 67.ust.1 pkt. 6 ? na kwotę....80 000 bo taka kwotę maksymalnie przewidziałaś w swoim zamówieniu - świadomie . Twoje dodatkowe 30 000 nie maja zadnego znaczenia oprócz tego , że udało Ci się coś kupić taniej
1
2016-08-30 05:02 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy