Forum


Powrót Obowiązek udowodnienia równoważności produktu

E.

Emilia .....

1

Witam,

Proszę o pomoc. Zamawiający zawarł w SIWZ informację, że "na wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia równoważności rozwiązań oferowanych do specyfikowanych przez zamawiającego" i " zaoferowanie rozwiązań równoważnych należy zaznaczyć w ofercie"
W formularzu asortymentowo - cenowym nie ma informacji, żadnej dodatkowej tabelki na wpisanie np. nazwy produktu. Nie ma też przy produkcie opisu " lub produkt równoważny"
Co to oznacza dla wykonawcy. Co jeżeli wykonawca xyz zaproponuje dwa te same produkty w dwóch pozycjach. Wymóg procentowy jest spełniony.
Nie mam zamiaru tak proponować, ale co w sytuacji gdy ktoś tak postąpi ?
Witam, Proszę o pomoc. Zamawiający zawarł w SIWZ informację, że "na wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia równoważności rozwiązań oferowanych do specyfikowanych przez zamawiającego" i " zaoferowanie rozwiązań równoważnych należy zaznaczyć w ofercie" W formularzu asortymentowo - cenowym nie ma informacji, żadnej dodatkowej tabelki na wpisanie np. nazwy produktu. Nie ma też przy produkcie opisu " lub produkt równoważny" Co to oznacza dla wykonawcy. Co jeżeli wykonawca xyz zaproponuje dwa te same produkty w dwóch pozycjach. Wymóg procentowy jest spełniony. Nie mam zamiaru tak proponować, ale co w sytuacji gdy ktoś tak postąpi ?
0
2018-07-11 15:09 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 253

Pytanie skierować do Zamawiającego. Wskazać mu problem, pewną niespójność lub trudność w wypełnieniu wzoru.

Niestety ogólne zapisy o dopuszczeniu równoważności przy jednoczesnym obowiązku wykazania jej przez Wykonawcę zawsze będą rodzić takie wątpliwości.
Pytanie skierować do Zamawiającego. Wskazać mu problem, pewną niespójność lub trudność w wypełnieniu wzoru. Niestety ogólne zapisy o dopuszczeniu równoważności przy jednoczesnym obowiązku wykazania jej przez Wykonawcę zawsze będą rodzić takie wątpliwości.
0
2018-07-11 16:04 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy